Neutron، Next Rocket Launcher، یک پرتابگر قابل استفاده مجدد برای رقابت با Falcon 9 & Zomit است.

[ad_1]

پیتر بکپنجشنبه گذشته، مدیر عامل Rocket Lab جزئیات جدیدی در مورد برنامه های این شرکت برای توسعه یک موشک جدید ارائه کرد. در ویدئوی توسعه یافته، بک دیدگاه Rocketleb را در مورد بهترین راه برای ساخت موشکی که می تواند سال ها دوام بیاورد، ترسیم می کند. به گفته وی، می توان از نوترون ها به عنوان موشک برای پرتاب سامانه های ماهواره ای، گردش به دور ماهواره های در حال گردش به دور زمین و حتی فضاپیماهای بین سیاره ای استفاده کرد.

در زمان حال، نوترون نوترونی کوتاه‌تر و چاق‌تر به نظر می‌رسد، و بک می‌گوید این تصویر به گونه‌ای طراحی شده است که هم آزاد شود و هم دوباره وارد جو زمین شود. هدف موشک لب استفاده از یک موشک پهن برای ایجاد اصطکاک هوا در هنگام بازگشت به زمین است تا سوخت کمتری برای کاهش سرعت آن مورد نیاز باشد. ساختار موشک از کربن مخصوص ساخته خواهد شد تا قوی تر و سنگین تر باشد.

سطح اول نوترون ها پایگاهی پایدار خواهد داشت و موشک به جای اینکه در ساحل باشد، فقط در محل پرتاب فرود می آید. بک گفت که هزینه فرود در دریا بسیار دقیق است و هدف نهایی این موشک این است که توانایی کشتن نوترون‌ها و فرود آمدن و از سرگیری را ظرف 24 ساعت به دست آورد.

فاز اول نوترون توسط هفت موشک جدید به نام ارشمیدس با متان و اکسیژن مایع تامین می شود. بک گفت این موشک لبه به جای اینکه سعی کند تا حد امکان قدرتمند باشد، بر ایمنی و قابلیت استفاده مجدد موتورهای ارشمیدس تمرکز خواهد کرد. این شرکت در حال توسعه داخلی ارشمیدس است و قصد دارد تا سال 2022 موتور هیبریدی را آزمایش کند. هدف اصلی این است که هر مرحله اول را تا ده بار تکرار کند.

بک در مصاحبه با Arestechnica وزن سبک لازم برای دستیابی به این اهداف را تعیین کرد. او گفت: “اگر بتوانید کل جرم را از مدل خارج کنید، دیگر نیازی به قدرت اضافی و قدرت موتور ندارید.”

محموله تاشو نوترون حاشیه ای

قسمت بالایی موشک نیز دارای ویژگی های خاصی است. مرحله دوم قابل استفاده مجدد نیست. بنابراین تا حد امکان پایین خواهد بود و در مرحله اول به تاخیر می افتد. در این مرحله فقط موتور ارشمیدس برای مخازن خلاء و سوخت و خود محموله بهینه شده است.

شفت بار با باز شدن در چهار قسمت به مرحله دوم باز می شود و سپس قبل از فرود بر روی زمین با مرحله اول بسته می شود. الگوهای حمل و نقل محموله کاملاً شبیه فیلم آتش بازی جیمز باند، “You Only Live Twice” بود. اما بک همان ناخواسته را می بیند. انتظار می‌رود نوترون‌ها بتوانند هشت تن محموله را به مدار نزدیک زمین و 15 تن را در حالت تک حالته قابل استفاده مجدد برسانند.

دروس مرتبط با:

به عنوان بخشی از این ویدئو، بک شاهد آسیب فلز و آلومینیوم (دو گزینه محبوب برای موشک های مورد استفاده به ترتیب در پرتابگرهای Starship و Falcon 9 SpaceX) در اثر برخورد با مواد سخت و در مقایسه با انرژی کربن مخلوط در آنها بود.

مانند تمام توسعه های موشکی، هیچ تضمینی برای زمان تکمیل پروژه وجود ندارد، به خصوص موشک هایی با ویژگی های جدید و پیشرفت های داخلی مختلف. اوایل امسال، بک گفت که نوترون ها تا سال 2024 به فرستنده برخورد خواهند کرد. اما در ارائه آنلاین اخیر خود به تاریخ شروع اشاره ای نکرد.

بک در مصاحبه با AresTechnica گفت که طبق جدول زمانی داخلی این شرکت، سال 2024 به عنوان سال آزمایش پرواز انتخاب شده است. با این حال وی نخواست تاریخ خاصی برای اعلام این خبر اعلام کند. بک همچنین از افشای قیمت اولیه برای کاربران نوترون خودداری می کند.

موشک بعدی وارد پرتابگر تجاری میان برد می شود، جایی که با فالکون 9 رقابت خواهد کرد که ظرفیت حمل و کیس ویژه آن تقریبا دو برابر می شود. موشک پرتاب Trans-R که توسط Realty Space ساخته شده است، رقیب دیگری برای نوترون است. ناگفته نماند که این لانچر نیز با هدف قابلیت استفاده مجدد کامل طراحی شده است.

[ad_2]

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

بهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاناجاره ماشین در کیشبهترین کاشت ناخن اصفهانbuying from shopبهترین تالار عروسی اصفهانسایت ایرانیلایک اینستاگرامبهترین اکستنشن مو تهران
تماس با ما