ب ام و در حال عرضه یک سیستم خودروی خودران است که به رانندگان امکان تماشای فیلم و نوشتن نامه را می دهد

سیستم جدید خودران بی ام و که به رانندگان اجازه می دهد برای فعالیت های دیگری مانند نوشتن ایمیل یا تماشای ویدیو چشم از جاده بردارند، به زودی در آلمان به فروش می رسد.

سیستم Personal Pilot به عنوان یک آپشن در خودروهای سری 7 جدید از ماه دسامبر در دسترس خواهد بود و برنامه هایی برای فروش آن در بازارهای دیگر پس از تایید آن وجود دارد.

این خودروساز روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد که این سیستم رانندگی خودکار “سطح 3” را با سرعت 37 مایل در ساعت یا کمتر ارائه می دهد و به رانندگان این امکان را می دهد که به طور کامل چشمان خود را در جاده به نفع سایر فعالیت ها رها کنند.

تحت اتوماسیون سطح 3، استاندارد توسعه یافته توسط SAE International، خودروها می توانند تمام وظایف رانندگی را انجام دهند، اما راننده باید در هر لحظه آماده باشد تا فرمان را در دست بگیرد.

ب ام و دارای سیستم مشابه مرسدس بنز به نام Drive Pilot است که در آلمان تایید شده و قرار است امسال در نوادا و کالیفرنیا به فروش برسد. سیستم BMW در دو ایالت تایید نشده است.

کالیفرنیا و نوادا تنها ایالت هایی هستند که به سیستم های رانندگی خودکار سطح 3 اجازه می دهند.

سیستم بی ام و در خودروهای سری 7 ب ام و به استثنای i7 eDrive50 و i7 M70 xDrive با قیمت حدود 6400 دلار در دسترس خواهد بود. به گفته BMW، حسگرهای این وسیله نقلیه به سیستم اجازه می دهند حتی در تاریکی نیز کار کند، تنها سیستم رانندگی خودکار سطح 3 با این قابلیت.

رانندگان می توانند برنامه را روشن و خاموش کنند و از سیگنال های دیداری و شنیداری برای هشدار دادن به راننده در زمانی که برنامه باید خاموش شود و توجه او به جاده بازگردد، استفاده می شود.

BMW گفت این سیستم برای ترافیک آهسته در طول سفر مناسب است.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.