Omicron رخ می دهد. با چه خطراتی روبرو هستیم؟


روآرو- چند روز پیش مدیرکل بهداشت در حساب کاربری خود در توییتر از ورود ایران به کرونا درجه شش خبر داد. اکنون اپیدمیولوژیست ها تخمین می زنند که افراد مبتلا به Omicron در یک هفته پنج برابر می شوند. علاوه بر این، تعداد کشته شدگان سه برابر تخمین زده می شود.

به گزارش فرارو، در حال حاضر هیچ تحقیقی در مورد رفتار omicron ها در ایران وجود ندارد و بنابراین مشخص نیست که ویروس جدید در کجا می تواند در ایران یک تهدید باشد و علاوه بر این، افراد تحت تاثیر قرار گیرند.

اما علیرضا زالی، رهبر شورشیان کرونا در استان تهران، گفت که Omicron 64 درصد مسری تر از دلتا است. علاوه بر این، الگوی عفونت در بیماران زیر ده سال و شانزده تا بیست سال تغییر کرده است.

اعتقاد بر این است که آزمایشات omicron معمولا منفی است و دلیل آن همان آنفولانزا است.

علاوه بر این، اپلیکیشن ماسک با همکاری وزارت بهداشت در بیانیه‌ای اولین گمانه‌زنی را مبنی بر ناچیز بودن مرگ ناشی از اومیکرون تایید کرد. این اپلیکیشن که در زمینه مسائل کرونا تخصص دارد، مرگ و میر ناشی از امواج دلتا و اومیکرون را در کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا، استرالیا، فرانسه، دانمارک، ایتالیا، سوئد و سوئیس بررسی می کند.

بر اساس این گزارش، اوج مرگ و میر و مرگ و میر امیکرون ها در تمامی این کشورها بالاتر از موج دلتا است. به عنوان مثال، اوج بیمارستان Omicron 4.5 برابر بیشتر از دلتا است. دد پیک نیز 4 برابر موج دلتا است و به افزایش خود ادامه می دهد.

با این حال، برخی از پزشکان عفونی بر این باورند که علیرغم کاهش بروز عفونت توسط ویروس امیکرون، میزان انتقال و انتقال بیشتر شده است. بنابراین مرگ و میر ناشی از انفجار تاریخی ناشی از کرونا در هفته های آینده دور از دسترس نخواهد بود.

علائم omicron در عرض 4 یا 5 روز ظاهر می شود

مسعود یونسیان، اپیدمیولوژیست و دبیر کمیته علمی کشوری کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در این زمینه به کووید-۱۹ حمله کرد. در گفت و گو با فرارو وی گفت: در حال حاضر نمی‌توانیم به وضعیت و مرگ ومیکرون در کشورمان تکیه کنیم. زیرا معمولاً چند هفته پس از شروع موج بستری شدن و مرگ و میر رخ می دهد. بنابراین نمی توان به آمار و ارقام اتکا کرد تا به ما بگوید چه تعداد بیماری، مرگ و میر و عفونت داریم. اما می توانیم به آمار کشورهای دیگر تکیه کنیم.

وی افزود: وضعیت Omicron در موج آمریکا اخیراً حدود سه تا چهار برابر ارزش فعلی موج قبلی آنها است. اما مردگان مانند امواج گذشته هستند. بنابراین دو واقعیت وجود دارد. ابتدا این واقعیت وجود دارد که کشندگی omicron کاهش می یابد و در واقع کشندگی کمتر از موج دلتا است. اما احتمال ابتلای بیماران در ایالات متحده، انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر که Omicron در آنها آلوده شده است، بیشتر است. از سوی دیگر، نتیجه معادله دو که در مورد مرگ omcron صادق است، کمتر از موج قبلی یا کمتر خواهد بود، به راحتی قابل پاسخ نیست. چون دو نقطه برای اینکه چقدر بیشتر از موج قبلی داریم وجود دارد. دوم اینکه چند تخت، دارو، اکسیژن، آی سی یو و غیره؟ آیا بیماری زایی ما بیشتر می شود یا خیر؟

وی گفت: نمی توان تخمین زد که تعداد مرگ و میر ناشی از امیکرون ها بیشتر از امواج دلتا باشد. اینکه می گویند تعداد سه مورد بیشتر افزایش می یابد، اما تعداد تلفات ثابت و همان 30 نفر هنوز زنده هستند، یک امید واهی است. با توجه به آنچه دیده ایم، متأسفانه تعداد کشته های ما در هفته های آینده بیشتر خواهد شد. از سوی دیگر، اگر این تصور ادامه یابد. یعنی اگر محدودیتی وجود نداشت، آن مرحوم شماره یک ما بود.

یونسیان درباره زمان ابتلا به ویروس اومیکرون و تغییر علائم ویروس جدید، گفت: با توجه به اطلاعاتی که از امیکرون دارم، دو اتفاق می افتد. اول، ویروس دوره نهفتگی خود را سریعتر طی می کند. یعنی اگر در موارد قبلی گفته باشیم از زمان شروع ویروس حدود دو تا چهارده روز طول می کشد و میانگین آن 6 روز است. حالا در مورد اومیکرون گفته شده که این زمان کمتر است. به عنوان مثال، علائم ممکن است در عرض 4 یا 5 روز پس از عفونت ظاهر شوند. همچنین، همانطور که هر چه وزن کمتر باشد، یعنی کمتر بمیرید و در بیمارستان بمانید، احتمال بروز علائم کمتر می شود. یعنی تمام طیف بیماری به سمت تسکین رفته است.

چرا بیمارستان ها در کشورهای غربی تا این حد افزایش یافته اند، اما آمار مرگ و میر آنقدر افزایش نیافته است؟

وی افزود: بسیاری از آزمایشات در غرب از افرادی است که به دلایل دیگری مانند مثانه و غیره در بیمارستان بستری شده اند، اما پس از تلاش متوجه شدند که افراد Omicron نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند، این بدان معناست که بسیاری از افراد بدون علامت هستند. خصوصاً جوانان و واکسینه شده اند. در واقع هنر پیشگیری از واکسیناسیون کاهش مرگ و میر و بیماری های جدی است. اما درصد بیماری های قلبی قابل پیشگیری کمتر است؛ زیرا بسیاری از افراد برای بیمار دیگر و پس از مراجعه به بیمارستان مراجعه می کنند. با آزمایش آنها مشخص شد که آنها آلوده هستند.

دبيركل كميته علمي ملي كنترل و پيشگيري از بيماري‌ها در مقابله با كوويد 19 در پاسخ به اينكه چرا بيمارستان‌ها در غرب افزايش يافته و آمار تلفات افزايش نيافته است، مي‌گويد: پاسخ اين است. مردم به دلیل Omicron در بیمارستان بستری نشده اند. در عوض، فرد به دلایل دیگری در بیمارستان بستری شد و در بیمارستان بستری شد. این دلیل ربطی به کرونا ندارد. اما ارزیابی او خوب است. بنابراین در Omicron درصد بیماران بدون علامت و علائم خفیف در دلتا بیشتر است. آنهایی که در بیمارستان بستری شده بودند و به دلیل بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست دادند، کمتر از کسانی که از دلتا بودند، بودند، اما این یک درصد بود. بنابراین، در حالی که درصد بیمارانی که بیشتر از بیماران پرجمعیت دریافت می کنند، ممکن است این تقسیم بندی منجر به مرگ و میر بیشتر، بیماران ICU و تخت های ویژه از جمله خدمات مورد نیاز برای دارو، اکسیژن و غیره شود. ua .. باش بنابراین، با این حال، نمی توانم بگویم چه زمانی و چقدر. زیرا این بستگی به عملکرد و رفتار ما دارد که آیا محدودیت ها، تعطیلی ها و اقدامات احتیاطی رخ می دهد یا خیر.

یونسیان افزود: حالا هر چقدر خوب یا بد کار کنیم زودتر از یکی دو هفته آینده نتیجه نخواهیم گرفت. مدت زمانی که بیماری گزارش نشده است یا حداقل من به حقیقت تحقیق نرسیده ام، بنابراین نمی توانم در این مورد صحبت کنم.

Omicron کودکان را بیش از هر گروه سنی دیگری مبتلا نمی کند

وی در پاسخ به این سوال که Omicron چگونه با چهره کودکان، نوجوانان و سالمندان رفتار می کند، گفت: با پیشرفت این بیماری در گذشته، شدت آن در افراد مسن و مبتلایان به این بیماری و در کودکان و نوجوانان شدیدتر بوده است. اومیکرون از بزرگسالان نیز به همین رفتار گذر کرده است به همین دلیل مدارس این کشور بازگشایی شده و قول داده اند که با کودکان ارتباط بیشتری داشته باشند و از سوی دیگر برخی از این کودکان هنوز واکسینه نشده اند. واکسینه نشده اند؛ بنابراین، به دو دلیل، ممکن است بروز امیکرون در کودکان بیشتر از بزرگسالان باشد، اول اینکه واکسنی وجود ندارد، دوم، بسیاری از کشورها مدارس خود را بازگشایی کرده اند. و کودکان مبتلا را بیشتر مشاهده کنید.

وی گفت: از نظر علمی ثابت نشده است که امیکرون ها بیشتر از سایر گروه های سنی کودکان را مبتلا می کنند. از آنجا که در حال حاضر هیچ تفاوتی وجود ندارد یک ناهنجاری پیدا شده است که تمایل به بچه دار شدن بیشتر وجود دارد. علاوه بر این، مشاهدات برخی در مطالعات بعدی تایید نشد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances