Microsoft Excel را روی لینوکس – Zomit نصب کنید


مهاجرت از ویندوز به لینوکس بسیار آسان است. اما وقتی سعی می کنید برنامه یا بازی خاصی را در لینوکس تنظیم کنید ، مشکل بدتر می شود. یک مثال ساده Microsoft Office است. ممکن است به فرم های دقیق تر و پیچیده تری نیاز داشته باشید. این فایل می تواند فایلهای XLS یا XLSX باشد که سالها با آنها کار کرده اید و فقط با Microsoft Excel قابل باز شدن هستند. راه حل ساده است. در این مقاله نحوه تنظیم Microsoft Excel در اوبونتو را خواهید آموخت.

نحوه نصب Microsoft Excel در لینوکس اوبونتو

می توانید همه Microsoft Office را روی لینوکس نصب کنید. اما اگر فقط می خواهید از Excel استفاده کنید ، راه حل چیست؟ اگر ابزارهای صحیحی دارید ، نصب Excel در رایانه لینوکس مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال ، این آسان نیست. حال این س arال مطرح می شود که جایگزین های Excel در لینوکس چیست؟

اکسل یک جایگزین در لینوکس ایجاد می کند

برای باز کردن فایل های XLS یا XLSX نیازی به Excel ندارید. از آنجا که گزینه های دیگری وجود دارد که ارزشمند هستند؛ اما آنها در هر شرایطی مناسب نیستند.

LibreOffice Calc را اجرا کنید

LibreOffice بهترین گزینه برای Microsoft Office در سیستم های لینوکس است. اکثر مهاجران ویندوز می توانند رابطه بین Calc و Excel را مشاهده کنند. با این حال ، این نرم افزار با ماکروها خوب کار نمی کند و بروشورها را به درستی چاپ نمی کند. بنابراین ، اگر از کلان بروشور استفاده می کنید ، انتخاب خوبی نیست.

از Microsoft Office آنلاین استفاده کنید

نسخه مرورگر Microsoft Office بسیار خوب است ؛ زیرا استفاده از آن رایگان است و می تواند برای کارهایی مانند ارسال پیامک ، ایمیل ، بروشور و انتشار استفاده شود. این سریعترین و مقرون به صرفه ترین روش Excel در اوبونتو یا هر توزیع لینوکس دیگری است و تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت و مرورگر است. Mozilla Firefox و Chromium دو گزینه عالی برای استفاده از Microsoft Office آنلاین هستند.

اکسل آنلاین

Excel را با استفاده از ماشین مجازی در لینوکس اجرا کنید

ماشین مجازی برای بسیاری از کاربران با رایانه های متوسط ​​و پیشرفته یک انتخاب محبوب است. رایانه هایی که از Intel Core i5 یا CPU پشتیبانی می کنند به طور کلی می توانند به راحتی از Virtual Machine Excel استفاده کنند. پردازنده های ضعیف مانند پردازنده های Intel Core i3 یا ARM مانند ماشین های مجازی کار نمی کنند. بنابراین ، اگر لینوکس را بر روی رایانه قدیمی اجرا می کنید ، نمی توانید ویندوز را روی ماشین مجازی اجرا کنید. با این حال ، به طور کلی ، هوشمندترین راه این است که Excel را مستقیماً روی لینوکس تنظیم کنید.

Excel را روی ماشین مجازی نصب کنید

چگونه نرم افزار ویندوز را بر روی لینوکس نصب کنیم؟

خوشبختانه می توانید نرم افزار ویندوز را بر روی لینوکس نصب کنید. گاهی اوقات راه اندازی نرم افزار همیشه امکان پذیر است و گاهی اوقات نیاز به شبیه سازی دارد. به عنوان مثال ، نرم افزار قدیمی MS-DOS را می توان علاوه بر Windows و macOS در لینوکس با استفاده از DOSBox پیکربندی کرد. Dosbox یک شبیه ساز برای MS-DS است. با این حال ، سیستم های دیگر را نیز می توان با نرم افزارهای لازم شبیه سازی کرد. برای راه اندازی Excel در لینوکس ، به فایلهای نصب Excel و Wine و برنامه موجود در آن ، PlayOnLinux نیاز دارید.

سازگاری نسخه Excel با PlayOnLinux را بررسی کنید

با PlayOnLinux ، می توانید آخرین به روزرسانی Microsoft Excel را که بر روی لینوکس اجرا می شود مشاهده کنید. در زمان نگارش این مقاله ، نسخه 2016 موجود است. به طور کلی ، بین این متن و متن جدید تفاوت اندکی وجود دارد. اما همیشه بهتر است آخرین بروزرسانی را نصب کنید. علاوه بر این ، واین از نرم افزار توسعه یافته از فایل های مجازی و فیزیکی EXO و ISO پشتیبانی می کند.

Microsoft Excel را با استفاده از Wine و PlayOnLinux روی لینوکس نصب کنید

در حال حاضر بسیاری از نسخه های لینوکس Wine و PlayOnLinux را به صورت پیش فرض تنظیم کرده اند. برای نصب آنها ، منوی برنامه را باز کرده و Games را پیدا کنید. همچنین می توانید آنها را در منوی Accessories پیدا کنید. در غیر این صورت ، باید آنها را به صورت دستی نصب کنید. هر دو را می توانید در بسته مدیریت سیستم عامل لینوکس خود بیابید.

Wine و PlayOnLinux را جستجو کرده و سپس روی نصب کلیک کنید. پس از نصب Wine و PlayOnLinux روی سیستم ، نصب آنها را شروع کنید:

1 PlayOnLinux را باز کنید.

۲ برای راه اندازی موتور جستجو روی برنامه نصب کلیک کنید.

3 Microsoft Office را پیدا کنید.

Winbind را نصب کنید

برای تکمیل راه اندازی و اطمینان از تأیید اعتبار حساب Microsoft خود ، به ابزارهای منفجر شده نیاز دارید. برای انجام این کار ، ترمینال را باز کرده و خط زیر را وارد کنید:

sudo apt playonlinux winbind -y را نصب کنید

منتظر بمانید تا تنظیم کامل شود و سپس به PlayOnLinux بازگردید. به شرح زیر Excel را از Microsoft Office 2016 نصب کنید:

1 روی نصب کلیک کنید.

۲ منتظر بمانید تا کارکنان Microsoft Office راه اندازی شوند.

3 Microsoft Excel 2016 را انتخاب کنید.

4 روی Install کلیک کنید.

playon linux ua

5. موافقت با EULA.

6 روی نصب مجدد کلیک کنید.

در مرحله بعد ، PlayOnLinux تنظیمات Microsoft Excel را در سیستم لینوکس مدیریت می کند. پس از اتمام این فرآیند ، برخی از خطاهای مربوط به نصب OneNote ، Outlook ، Word و PowerPoint را مشاهده خواهید کرد. از آنجا که این گزینه ها را انتخاب نکرده اید ، می توانید پیام را با کلیک روی بعدی نادیده بگیرید. پس از اتمام کار ، Microsoft Excel یک میانبر روی دسکتاپ ایجاد می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی میانبر دوبار کلیک کنید و Microsoft Excel روی لینوکس اجرا می شود.

Excel Viewer را بر روی لینوکس نصب کنید

گزینه دیگر استفاده از Microsoft Excel Viewer 2003 است. این نرم افزار رایگان فایل های Excel را باز می کند. اما اجازه ویرایش داده ها را نمی دهد. PlayOnLinux ExcelVivor را به لینوکس می کشد و آن را به تنهایی نصب می کند.

1 جستجوی اکسل

۲- Microsoft Excel Viewer را انتخاب کنید.

3 روی نصب کلیک کنید.

4 روی Next کلیک کنید تا تنظیم شروع شود.

5. Download program را انتخاب کنید.

6 برای ادامه راه اندازی روی Next کلیک کنید.

بسته اکسل

منتظر نصب و نمایش فونت های مایکروسافت باشید. پس از بررسی ، نصب کننده اصلی Excel Viewer را مشاهده خواهید کرد. بر اساس هشدارهای اولیه ، انتخاب نادرست را بپذیرید و مراحل راه اندازی را تا مرحله نهایی دنبال کنید. لحظاتی بعد ، Excel Viewer راه اندازی شد. نیازی به ایجاد فرم جدید ندارید و با استفاده از این ابزار می توانید لیست های موجود را چاپ و جایگذاری کنید. اگر تصویر کوچک ایجاد نشود ، نمای Excel در پنجره برنامه PlayOnLinux اجرا می شود.

از سفارشی کردن برنامه Windows خود برای Wine لذت ببرید

جملات دیگر:

بسیاری از برنامه ها و بازی ها به لطف Wine می توانند بر روی لینوکس اجرا شوند. راه اندازی و پشتیبانی نرم افزار توسط PlayOnLinux اضافه شد. Microsoft Excel Viewer همچنین یکی دیگر از گزینه های عالی برای اکثر افرادی است که نیازی به ویرایش فایل های Excel ندارند. اما بیشتر اوقات ، LibreOffice و OpenOffice جایگزین های بهتری برای ابزارهای مایکروسافت در لینوکس هستند.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances