DoS در مقابل DoS DDoS؛ تفاوت بین دو نوع حمله سایبری چیست؟ –


هنگامی که یک وب سایت یا سرویس آنلاین خراب می شود، اغلب با شرایط DDoS و DoS مواجه می شویم. هر دو مشابه هستند، و اگرچه مزایای آنها مشابه است، این بدان معنا نیست که می توان آنها را به جای هم استفاده کرد.

اکنون باید ببینید هنگام خراب شدن وب سایت از چه عباراتی باید استفاده کنید.

DDoS در مقابل DoS; تفاوت زیادی بین این دو روش وجود ندارد

بهتر است موضوع را با کلمات گیج کننده شروع کنید. DoS مخفف Denial of Service و DDoS مخفف Denial of Service است. برای درک اینکه حمله DDoS چیست، ابتدا باید مفهوم DoS را درک کنید. سلب مسئولیت از خدمات همیشه به خودی خود تحمیل نمی شود. این وضعیت زمانی رخ می دهد که کاربر نتواند به وب سایت دسترسی پیدا کند، زیرا ظرفیت سرور وب سایت مورد نظر پر است.

به گفته Mikozuo، این ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. به عنوان مثال، یک مقاله در یک وب سایت ممکن است توسط بسیاری از کاربران بدون دلیل مشخص دیده شود، و به دلیل اینکه بسیاری از افراد پیوندی به مقاله را در حساب های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند، صدها هزار یا میلیون ها نفر از وب سایت بازدید می کنند. در عین حال به نیاز اشاره خواهند کرد.

اکثر وب سایت های بزرگ، مانند رسانه های اجتماعی و پلت فرم های رسانه های اجتماعی، از سرورهایی استفاده می کنند که دارای سرورهای پشتیبان هستند. بنابراین به نظر نمی رسد سرور این سایت ها برای مدتی از کار افتاده باشد.

DDoS و DoS؛ تصادفا برای شلیک

DoS به خودی خود رویدادی است که نمی توان آن را به صورت آنلاین پیدا کرد. اما DoS که از خرابی ها ناشی می شود، با حملات DoS یا DDoS بسیار متفاوت است.

راه اندازی حملات DoS یا DDoS اغلب توسط بسیاری از مجرمان سایبری برای حل این حمله مخرب یا حمله سایبری استفاده می شود. اما بر خلاف سایر حملات سایبری، حملات DoS به تخصص زیادی برای انجام نیاز ندارند.

تفاوت بین حملات DoS و DDoS علت اصلی ترافیک است. با توقف DoS، مجرم ترافیک نامعتبر و سریع را از یک مکان به مکان دیگر در یک وب سایت یا پلت فرم آنلاین ارسال می کند. کشتن این حملات آسانتر است، اما شناسایی و مسدود کردن به موقع آنها برای جلوگیری از خرابی سرور چندان دشوار نیست.

علاوه بر این، حملات DoS زمان‌بر و زمان‌بر کمتری برای تکمیل هستند. از طرف دیگر حملات DDoS باعث تمام کاستی های حملات DoS می شود. پیش‌بینی و مسدود کردن حملات DDoS دشوار است، زیرا شناسایی این نوع حملات در زمان توزیع ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

گاهی اوقات، سیستم امنیتی نمی تواند الگوی حمله را به موقع تشخیص دهد. DDoS می تواند ترافیک بیشتری را به وب سایت وارد کند، که وب سایت را تقریباً بلافاصله غیرقابل دسترس و غیرقابل دسترس می کند.

هر دوی این روش ها هنوز یک مشکل بزرگ هستند

هک کردن

شاید فکر کنید که وب سایت های بزرگ به دلیل سادگی این نوع حمله، از قبل راه حل هایی در یک محیط امن دارند و فقط وب سایت های کوچک تحت تأثیر قرار می گیرند. اما این تصاویر اشتباه هستند و در واقع انواع مختلفی از حملات DDoS در حال حاضر در دسترس هستند.

مقاله مرتبط:

اولین حمله مستند DoS در فوریه 2000 رخ داد. حمله یک هکر 15 ساله کانادایی توانسته است چندین سایت تجارت الکترونیک مانند آمازون و eBay را تعطیل کند.

آمازون گزارش شده است که آزمایش DDoS را در اوایل سال 2020 شناسایی و متوقف کرده است. حجم ترافیک این حمله 2.3 ترابیت بر ثانیه است. این ترافیک معادل بیش از یک تریلیون بیت در ثانیه است که داده ها را از طریق 1.7 ترابیت در ثانیه از DDoSS می شکند. رکورد 1.7 ترابیت در ثانیه با حمله DDoS به GitHub در سال 2018 مرتبط است.

این نوع حمله از بین نخواهد رفت

اینترنت با معرفی 5G سریعتر شده است. این شرایط، همراه با افزایش دانش اینترنت و رایانه و در دسترس بودن دستگاه‌های راه دور مانند سرورها و دستگاه‌های مرتبط با اینترنت اشیا، به این معنی است که حملات DDoS بیشتر احتمال دارد دوباره رخ دهد.

تنها راه جلوگیری از حمله DDoS این است که قبل از بارگذاری بیش از حد سرورهای شما، آن را زود تشخیص دهید. همچنین می توان از روش هایی برای شناسایی افراد و وسایل نقلیه مقصر استفاده کرد.

در مورد حملات DoS و DDoS چه احساسی دارید؟

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances