9 میلیارد تومان; هزینه نجات یک نانوا از چوبه دارنانوایی که به خاطر نقشش در قتل یک مرد دو سال را در زندان گذراند و تصمیمش در 60 روز تکمیل شد تا برای نجاتش از دریاچه 9 میلیارد تومان به پدر و مادرش بپردازد. این در حالی است که تا کنون تمامی وسایل او و خانواده و کمک های خیریه به کمتر از یک میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش همشهری، شامگاه 20 فروردین 97 صدای تیراندازی یکی از روستاهای کوچصفهان استان گیلان را فرا گرفت و با به هوش آمدن اهالی روستا با اجساد سرنشینان مواجه شدند. که بر زمین افتاد و کشته شد، گم شد. این قتل در شرایطی صورت گرفت که هیچ کس عامل آن را ندید و مشخص نبود قاتل کیست. در این موارد جسد با دستور بازپرس پزشکی قانونی به پزشکی قانونی فرستاده می شود و تحقیقات آغاز می شود. یک روز پس از جنایت، بازپرسان در محل حاضر شدند و برای کشف قتل به جستجو پرداختند. یک رستوران و یک نگاه خصوصی به صحنه قتل وجود دارد. در دیواری که تازه بسته بندی شده بود شکافی ایجاد شده بود و از طرفی گیاهان کاشته شده در نزدیکی شکاف سوخته بودند و گرما یا باروت ناشی از آتش به نظر می رسید باعث سوختگی این گیاه شده است.

ضاربان به بررسی ماجرا پرداختند که صاحب رستوران بلافاصله به سراغ آنها رفت و حافظه دوربین مداربسته مغازه خود را بدون درخواست پلیس به آنها تحویل داد. وی گفت: با بررسی عکس ها می توان قاتل را شناسایی کرد. این رفتار نانوا باعث نارضایتی اعضای تیم تحقیقاتی شده است. هنگام بررسی این تصاویر متوجه شدند که در هنگام تخلف، دوربین کار نمی کند و خاموشی وجود ندارد. پلیس همچنین در حین بررسی رابطه بین نانوا و مقتول اطلاعات مهمی دریافت کرد. شواهد نشان می دهد نانوا مدتی قبل به قربانی بدهکار بوده و قبلاً یک بار هم در مورد همین بدهی با هم دعوا کرده اند. در این موارد بود که رسول ( نانوا ) به عنوان قاتل مظنون شناسایی شد و پلیس با کشف یک اسلحه گرم از منزل متهم، وی را به عنوان قاتل متهم دستگیر کرد. رسول اما در زمان بازجویی از شرکت در قتل خودداری کرد و گفت که این اسلحه در خانه اش پیدا شده که مجوز شکار دارد و یک سال از آن استفاده نکرده است. وی همچنین با ذکر خاطره ای از دوربین مداربسته رستوران گفت: به دلیل اینکه قتل اتفاق افتاده و فکر می کنم دوربین نانوایی من ممکن است این عکس ها را گرفته باشد، هارد دیسک را به پلیس دادم اما متوجه شدم که در زمان تصادف قطع شد و عکس ها گرفته شد.” این حادثه ثبت نشده است.

علیرغم صدور کیفرخواست متهم و عدم اقرار وی، پرونده وی با صدور کیفرخواست به دادگاه سوم دادگاه کیفری یک استان گیلان ارجاع شد و متهمان در زمانی که فرزندان مقتول به دنبال انتقام از قاتل پدر خود بودند، به قصاص محکوم شدند. این رأی بعداً در ماده 34 دیوان عالی کشور تأیید و پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شد.

برای میلیاردها درخواست کنید

علیرغم تصمیم نهایی، رسول و خانواده اش همچنان امیدوارند رضایت والدین را بگیرند. آنها از چند نفر از کارکنان جامعه کمک گرفتند و گفتگو با خانواده مقتول آغاز شد. فرزندان مقتولان پس از چند بار دستگیری اعلام کردند که حاضرند در ازای دریافت 9 میلیارد تومان قاتل را ببخشند. گرچه به عنوان اعتماد به پیامبر از قانون انتقام پیروی نمی کردند، اما تأمین فدیه ای که اعلام کردند از توان پیامبر و خاندانش خارج بود. با این حال، تلاش می‌شود تا باج‌گیری شود و با رایزنی با مسئولان، میزان باج کاهش یابد.

حراج درختان خانواده برای نیازمندان

خاندان پيامبر تصميم گرفتند هر چه زودتر اين پول را از مقامات خارج كنند. خواهر رسول که به تازگی ازدواج کرده بخشی از هدایا و طلاهای خود را به عنوان هدیه فروخته است. عمو و عمه رسول اموالشان را به پدرشان دادند تا پدر رسول خانه اش را بفروشد و دیه بدهد. پدر رسول یک مینی ون هم داشت که برای فروش گذاشته بود تا بتواند پسرش را از دریاچه نجات دهد. در این صورت امید نانوایی که همچنان ادعای بی گناهی دارد و هیچ قتلی مرتکب نشده است به کمک افراد خیر است. او در دو سال گذشته زندگی سختی داشت و همسرش پس از قتل از او طلاق گرفت و دخترشان که اکنون 11 ساله است، دو سال است که پدرش را ندیده است و رسول گفته است که نمی‌خواهد دخترش او را در زندان ببیند. . بر اساس این گزارش، اولیای دم به پیام رسان 3 ماه فرصت دادند تا دیه 9 میلیارد تومانی تهیه کند که یک ماه است و تنها 60 روز فرصت دارد تا دیه را تحویل دهد و خود را از شر انگل نجات دهد.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances