گرافیک یکپارچه لپ تاپ برای بازی های مدرن کافی نیست – Zomit


PCMig عملکرد برخی از بازی های AAA را روی لپ تاپ های متعدد مجهز به تراشه های گرافیکی اینتل و AMD آزمایش کرده است. این لپ تاپ ها مجهز به پردازنده های Intel Xe، Intel UHD Graphics 620، 5700U و 5800U هستند. بازی هایی که در حال آزمایش هستند شامل برخی از عناوین ورزشی، شبیه سازی و شناخته شده نیز می شوند.

به گزارش ExtremeTek، نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که دستگاه‌های مجهز به پردازنده‌های Tigerlik و Intel Xe معمولاً سریع‌ترین نمونه‌های بازی هستند و دستگاه‌هایی که از Ryzen 7 5800U و 5700U AMD استفاده می‌کنند در این مورد با مدل‌های اینتل فاصله زیادی ندارند. عملکرد هر دو دستگاه در بسیاری از بازی ها مشابه بوده است، اما Xe مجهز به TGL سریعتر از ترکیب Radeon کار می کند. داده های دقیق در نتایج مطالعات PCM، از جمله نتایج شاسی بدن و از دست دادن حرارت عملکرد بدن در دسترس است.

در این مورد، HP Envy x360 15 با پردازنده Ryzen 7 5700U به طور کلی سریعتر از Asus Zenbook 13 با پردازنده Ryzen 5800U است. پردازنده 5700U Borderlands 3 را تا 1.21 برابر سریع‌تر از Zenbook 13 اجرا می‌کند. البته در برخی آزمایشات، عملکرد دو تراشه یکسان است، اما 5800U فقط در Civilization VI برنده است.

خریدارانی که لپ‌تاپ‌های 13 اینچی را به لپ‌تاپ‌های 15 اینچی ترجیح می‌دهند، باید به خاطر داشته باشند که یک شاسی کوچک می‌تواند بر عملکرد یک تراشه رده بالا تأثیر منفی بگذارد. البته در مورد نسخه های میان رده لپ تاپ ها اینطور نیست، زیرا مدل های میان رده عموما عملکرد بهتری دارند.

وضوح واقعی عناوین AAA 1080p نیست

در حال حاضر، هیچ کامپیوتر مجهز به تصاویر ترکیبی نمی تواند به طور مداوم عناوین 1080p AAA را اجرا کند. عملکرد بازی مانند Far Cry 5، Assassin’s Creed: Valhalla، Strange Brigade، Borderlands 3 و Red Dead Redemption 2 در همه دستگاه های تست در دسترس نیست و نرخ فریم 1080p در این لپ تاپ ها پایین است. البته هر دو سیستم Ryzen و Tigerlik Strange Brigade را با Xe با میانگین 39 فریم در ثانیه یا بالاتر اجرا می کنند.

AMD رزولوشن 1080p را به عنوان یک هدف خوب برای بازی بر روی ماشین هایی با گرافیک ترکیبی معرفی کرده است، اما در حال حاضر در مورد عناوین AAA اینطور نیست. در حال حاضر، 720p و 1080p را می توان به عنوان مدل های مشابه در نظر گرفت، آنها به طور همزمان در دسترس هستند، اما وضوح 1920 در 1080 پیکسل 2.073 مگاپیکسل است، در حالی که 1280 x 720 پیکسل تنها 0.222 مگاپیکسل است. بنابراین، برای اجرای بازی ها با وضوح 1080p، به یک قاب عکس با تراکم پیکسلی 2.2 برابر بیشتر نیاز داریم تا نرخ فریم ثابتی را ارائه دهیم.

البته Psymig در مقاله خود این توصیه را نکرده است. اگر می خواهید بدانید که آیا می توانید بازی را روی لپ تاپ بدون پردازنده گرافیکی مجزا اجرا کنید یا خیر، از 720p به جای 1080p به عنوان رزولوشن اصلی نترسید. بازی در GPU ترکیبی به معنای قربانی کردن محتوا برای عملکرد بهتر است. بنابراین کاهش وضوح تصویر از 1080p به 720p گام مهمی برای عملکرد GPU شما خواهد بود. دلیلی وجود دارد که کنسول های دستی Nintendo Switch و Steam Deck روی این راه حل تمرکز کرده اند. راه حل های قدیمی Skyline اینتل ممکن است به اندازه کافی برای اجرای بازی ها قدرتمند نباشند، اما هر دو Xe و Radeon از یک تراشه استفاده می کنند.

این موضوع با معرفی DDR5 کمی بهبود یافته است. اگر AMD و Intel هنگام طراحی GPUهای استاندارد از DDR5-6400 پشتیبانی کنند، پهنای باند حافظه مشترک می تواند به 102.4 گیگابایت در ثانیه برسد. این یک مدل پردازنده گرافیکی نیست، و برای مثال Radeon HD 4870 جدیدترین تراشه گرافیکی پرچمدار است که این عملکرد و حتی سریعتر (115 گیگابیت بر ثانیه برای GDDR5) را ارائه می دهد. با این حال، پردازنده‌های گرافیکی مدرن بهتر از خانواده Radeon HD 4000 عمل می‌کنند. ویژگی خاصی که نشان می دهد تراشه های جدید حتی اگر پهنای باندشان کم باشد می توانند در بازی ها عملکرد بهتری داشته باشند.

به نظر می رسد وضعیت در نام های غیر AAA بهتر است. سیستم‌های مجهز به میکس تصاویر Skyline اینتل هنوز منتشر نشده‌اند، اما آنهایی که قصد دارند با سیستم‌های مجهز به پردازنده Skyline بازی کنند، ممکن است نیاز به تنظیم وضوح تصویر برای اعداد داشته باشند، مانند 540 در 960. البته APU‌های Xe و Ryzen عملکرد خوبی دارند. . PCMig Elitebook را در این مورد امتحان کرد. این دستگاه از پردازنده Intel Core i7-10810U استفاده می کند، اما می تواند Civilization VI را با جزئیات اجرا کند. همچنین می توانید Warcraft Classic را روی این سیستم اجرا کنید.

مقاله مرتبط:

نکته اصلی این است که وضوح 1080p هنوز به استاندارد بازی در لپ‌تاپ‌هایی با گرافیک ترکیبی تبدیل نشده است. البته، اگر قصد دارید بازی های قدیمی را روی حالت لپ تاپ اجرا کنید، 1080p بسیار منطقی خواهد بود. اما اگر قصد دارید بازی های مدرن را بر روی دستگاه های مدرن اجرا کنید، استفاده از وضوح 1080p ممکن است گزینه خوبی نباشد.

هنگامی که AMD از فناوری RDNA2 بر روی تراشه‌های گرافیکی استفاده می‌کند، یا اینتل و AMD ویژگی‌های مشابه HBM2 را در لحظه ترکیب می‌کنند، می‌توان انتظار داشت که عملکرد رایانه با حروف ترکیب شده با هم بهبود یابد. تا اینجا، اگر به دنبال بازی بر روی رایانه ای با گرافیک ترکیبی هستید، باید یکی از مدل های Ryzen 5000 یا 4000 یا اینتل TigerLike را انتخاب کنید، زیرا تراشه های قدیمی تر عملکرد را ارائه می دهند نه بهتر از این روند.

در مورد اجرای بازی روی لپ تاپ ها، به خصوص دستگاه هایی که از کارت ترکیبی استفاده می کنند، چه احساسی دارید؟ لطفا تجربه خود را با زومیت و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances