کدام ارتباطات داده های کاربران را ایمن تر می کند؟


بنیاد Electronic Frontiers یا EFF، امنیت و حریم خصوصی برخی از محبوب ترین سیستم های پیام رسانی را با طیف گسترده ای از محصولات بررسی می کند.

بر اساس بررسی، تمامی پیام هایی که در این صفحه قابل مشاهده هستند، ChatSecure، Pigeon، Signal، Silent Circle، Telegram و TextScore تمامی امتیازات نقد اول را دریافت کردند. از طرفی اپلیکیشن واتس اپ و اسکایپ نیز در برخی جاها نمره خوبی نگرفتند.

علیرغم نظارت گسترده اینترنت، کاربران فضای مجازی برای برقراری ارتباط با یکدیگر از طریق تلفن همراه یا رایانه شخصی به یک راه امن و قابل استفاده نیاز دارند. بسیاری از شرکت های فناوری «پیام رسان های امنیتی» را برای این کار ارائه کرده اند، اما آیا این دستگاه ها واقعا امن هستند؟

بنیاد EFF که در واقع یکی از شناخته شده ترین موسسات حقوقی است، در مرحله اول ارزیابی رقابتی خود، برخی از این درخواست ها را از نظر مغایرت بررسی کرده است و قصد دارد درخواست های دارای بالاترین امتیاز امنیتی را بیشتر ارزیابی کند. در مرحله بعد خود را رها کنید.

از میان پلتفرم‌های موجود، تنها یک دست اکثر نیازها را برآورده می‌کند و از این تعداد، تعداد کمی از کاربران بیشتر هستند. در واقع بحث امنیت جانبی و کاربرپسند بودن اپلیکیشن باعث تصمیم پلتفرم های محدود شده است.

با توجه به اینکه اکثر سرویس های مخابراتی در حال حاضر به رمزگذاری جهانی مجهز شده اند، تصور می شود که امنیت آنها نسبت به قبل بیشتر باشد، اما در عمل به نظر نمی رسد اینطور باشد.

با این حال، این گزارش بیان می کند که اگرچه از این مزایا نمی توان به عنوان تضمینی برای اطمینان از امنیت برنامه استفاده کرد. در عوض، این نتایج نشان می دهد که طرح در مسیر درست قرار دارد.

FBI همچنین امنیت و دسترسی به چت های رمزگذاری شده WhatsApp، iMessage و Telegram را کنترل می کند. بر اساس این رتبه بندی، دسترسی به چت های رمزگذاری شده واتس اپ آسان است و چنین دسترسی به چت های تلگرام دشوار است.

از میان اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، واتس‌اپ، فیسبوک مسنجر، وایبر و اسکایپ کمترین امنیت را در لیست‌های موجود دارند. زمانی که سرویس هایی مانند سیگنال و تلگرام در این دسته بندی با توجه به معیارها قادر به کسب بالاترین امتیاز هستند.

دو مجله معروف Rolling Stone و Material of People اطلاعاتی از FBI دریافت کرده اند که محبوب ترین اخبار را از این منظر فهرست می کند. البته اطلاعات مربوط به آنها محرمانه است، اما درک خوبی از اطلاعات آنها وجود دارد.

بدون شک اکثر شبکه های اجتماعی قصد دارند با امنیت و حفظ حریم خصوصی کار کنند. اما مشخص شد که طبق تحقیقات FBI، تلفن ها و سیگنال ها از سایرین ایمن تر هستند. اما اپل iMessage و WhatsApp اینطور نیستند. اگرچه تیم کوک، مدیر عامل اپل بر لزوم محافظت از حریم خصوصی کاربران و تمرکز بر امنیت آنها تاکید کرده است، اما چگونه این برنامه نمی تواند در رتبه بندی بهتر شود؟

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم