کاهش تعداد دوربین های گوشی های هوشمند به دلیل کمبود جهانی تراشه – زومیت


بر اساس یک گزارش جدید، اطلاعات دقیقی از لیست اخیر گوشی های هوشمند منتشر شده است. ظاهرا شرکت های گوشی های هوشمند در حال حاضر به دلیل کمبود جهانی تراشه ها قصد دارند تعداد دوربین های محصولات خود را کاهش دهند.

به گزارش گیزموچانا، Omedia، یک شرکت معروف تحقیقات بازار، گفت که اکنون سازندگان گوشی های هوشمند از دوربین های رده بالا استفاده می کنند، اما از دوربین های کمتری نیز در کالاهای خود استفاده می کنند. Omedia این خبر را در شبکه اجتماعی Weibo اعلام کرده است و دلیل اصلی روی آوردن شرکت ها به این تفاوت کمبود جهانی تراشه است. موضوعی که مدتی است بسیاری از کسب و کارهای بین المللی را تحت تاثیر قرار داده است.

در سه ماهه سوم سال جاری، تعداد گوشی های هوشمندی که از دوربین اصلی ما استفاده می کنند، افزایش یافته است. در واقع، تعداد دستگاه های مجهز به سه دوربین پشتی در این مدت به طور قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا حتی ارزان ترین تلفن های زیر 150 دلار در ایالات متحده با سیستم دوربین سه گانه شروع به کار کردند. این در حالی است که سهم بازار دستگاه هایی که از چهار دوربین استفاده می کنند کاهش یافته است و در سه ماهه سوم سال جاری تعداد گوشی های دارای این دوربین کمتر از سه دوربین است.عکس. یکی دیگر از جزئیات جالب این است که سهم گوشی های با دوربین دوگانه که مدتی است در حال کاهش بوده است، همزمان افزایش بیشتری یافته است.

کاهش دوربین گوشی به دلیل نداشتن class=

مقاله مرتبط:

مدیر تحقیقات Omedia گفت: این تفاوت در زمانی رخ می دهد که بسیاری از تلفن های هوشمند به دنبال کاهش هزینه دوربین هستند، زیرا مشکل کمبود تراشه جهانی منجر به افزایش قیمت اولیه ساخت تلفن های چند دوربینه شده است. جوزی هانگ. جستجو کردن وی افزود: این شرکت ها میانگین گوشی های دوربین دار را از چهار به سه کاهش داده اند. در حال حاضر سهم دوربین های 48 مگاپیکسلی در سه ماهه سوم سال 2021، 25 درصد است، همچنین سهم دوربین های 64 مگاپیکسلی و 108 مگاپیکسلی در این بازه زمانی به ترتیب 19 و 5 درصد است.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم