چگونه تفاوت بیماری قلبی را بدانیم؟بیماری قلبی علائم مختلفی دارد و همه این بیماری ها درمان های متفاوتی دارند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ بیماری های قلبی شامل بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی، تصلب شرایین، سکته قلبی و غیره می شود که همگی درمان های متفاوتی دارند، اما این امکان وجود دارد که علائم آن برای هر قلبی اتفاق بیفتد. چالش ها و مسائل؟

این مهم است زیرا افراد باید بتوانند در صورت داشتن علائم بیماری قلبی فوراً به پزشک مراجعه کرده و درمان را شروع کنند. در این بخش به شایع ترین علائم بیماری قلبی می پردازیم:

1- بیماری قلبی

عروق کرونر وظیفه خون رسانی به بافت های قلب را بر عهده دارند و انسداد یا انسداد می تواند باعث بیماری شدید قلبی شود. علائم بیماری عروق کرونر عبارتند از:

1- آنژین (درد قفسه سینه) به دلیل کاهش جریان خون در عضله قلب ایجاد می شود
درد شدید، ناراحتی، سوزش سر دل، سوزش سر دل یا درد قفسه سینه که می تواند با سوء هاضمه اشتباه گرفته شود.
3- درد در شانه ها، بازوها، گردن، گلو، چانه و کمر
4- تنفس
5- ضربان قلب
6- ضعف یا گیجی
7- ترس
8- هس

2- حمله قلبی

علائم حمله قلبی عبارتند از:

1- ناراحتی، فشار، سنگینی و درد در قفسه سینه، بازوها یا زیر سینه
2- عفونت و ناراحتی در پشت، چانه، گلو و بازوها
3- احساس سیری، سوء هاضمه یا حواس پرتی که خود را به صورت سوختگی نشان می دهد
تعریق، حالت تهوع، استفراغ، یا سرگیجه
خستگی شدید، اضطراب و تنگی نفس
6- ضربان قلب یا ضربان قلب ضعیف

یکی از ویژگی های سکته قلبی که آن را از سایر بیماری های قلبی متمایز می کند این است که علائم آن بیش از 30 دقیقه طول می کشد و فرد حتی پس از استراحت و صرف غذا متوجه از بین رفتن علائم نمی شود.داروهای خوراکی. در این موارد علائم در ابتدا خفیف بوده و به تدریج وزن افزایش می یابد.

3- آریتمی قلبی

کر یا آریتمی وضعیتی است که در آن قلب به درستی نمی‌تپد. این می تواند در گره سینوسی یا گره دهلیزی رخ دهد. شایع ترین علائم این بیماری شامل موارد زیر است:

1- ضربان قلب برای اینکه فرد شرایط را به راحتی درک کند.
2- احساس درد قفسه سینه
3- گیجی یا سبکی سر
4- غش کردن
5- تنفس
6- ناراحتی در قفسه سینه
7- ضعف یا ضعف

همانطور که مشاهده می شود، برخی از علائم مانند درد قفسه سینه، تنگی نفس و خستگی در بسیاری از بیماری های قلبی مشترک است. این موارد صرفا برای این است که فرد پس از مراجعه و مراجعه به پزشک از مشکلات خود آگاه شود. در نهایت متخصص می تواند با کمک ابزارهای تشخیصی بیماری قلبی بیمار را تشخیص دهد.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances