چند راه حل ساده؛ چگونه به سرعت از شر “سنگ” خلاص شویم؟سنگ های کوچک معمولاً بدون هیچ علامت یا مشکلی ترشح می شوند، اما سنگ های بزرگتر در ادرار لانه می کنند و باعث درد می شوند. اگر این سنگ ها برداشته نشوند، می توانند مشکلاتی مانند بیماری یا آسیب کلیوی ایجاد کنند.

یکی از وظایف کلیه ها حذف اوره و مواد مغذی اضافی از خون است. بدن انسان معمولاً این ماده را از طریق ادرار دفع می کند، در برخی موارد تجمع بیشتر نمک در کلیه ها می تواند منجر به تشکیل سنگ های کریستالی شود.

سنگ کلیه می تواند در هر دو کلیه ایجاد شود. این سنگ ها از آنجا به مجرای ادرار می روند که کلیه ها را به مثانه متصل می کند.

سنگ های کوچک معمولاً بدون هیچ علامت یا مشکلی ترشح می شوند، اما سنگ های بزرگتر در ادرار لانه می کنند و باعث درد می شوند. اگر این سنگ ها برداشته نشوند، می توانند مشکلاتی مانند بیماری یا آسیب کلیوی ایجاد کنند.

عوامل زیادی بر قیمت سنگ کلیه تأثیر می گذارد. مدیکال نیوز تودی در مقاله ای به بررسی شرایطی می پردازد که منجر به دفع سنگ کلیه و جلوگیری از تشکیل و رشد سنگ کلیه می شود.

چه مدت طول می کشد تا کلیه ها از شر سنگ خلاص شوند؟

دو عامل اصلی وجود دارد که بر سرعت برداشتن سنگ کلیه تأثیر می گذارد. سنگ ها و سطوح بزرگ.

سنگ های کوچکتر معمولاً سریعتر و با درد کمتری ترشح می شوند. 80 درصد سنگ های کوچکتر از 4 میلی متر در یک ماه حذف می شوند. حدود 60 درصد از سنگ های بین 4 تا 6 میلی متر در 45 روز حذف می شوند. سنگ های بزرگتر از 6 ماه را نیز می توان در عرض یک سال از بدن خارج کرد، اما بهتر است برای برداشتن آن به پزشک مراجعه کنید.

محل سنگ کلیه تعیین می کند که آیا بدن می تواند سنگ بریده شده را قرار دهد یا خیر. برخی از سنگ ها در خود کلیه هستند، در حالی که برخی دیگر می توانند در مجاری تشکیل شوند.

سنگ های کلیه در بالای مجاری نزدیک به کلیه ها و در پایین دو کلیه نزدیک به مثانه قرار دارند. بر اساس یک مطالعه در سال 2014، تقریباً 50 درصد از سنگ های تشکیل شده در نزدیکی کلیه ها و 80 درصد از سنگ های نزدیک مثانه بدون پیری آزاد می شوند.

چگونه سنگ ها را سریع از بین ببریم؟

بهترین راه برای تسریع روند دفع سنگ کلیه نوشیدن آب فراوان است. نوشیدن مایعات بیشتر منجر به ادرار بیشتر می شود که به از بین بردن سنگ های واژن کمک می کند. علاوه بر این، افراد می توانند با کاهش پروتئین، کلسیم و نمک دریافتی و مغذی تر کردن سنگ های جدید از تشکیل و گسترش سنگ های موجود جلوگیری کنند.

مرکبات به دلیل داشتن سیترات می توانند به محافظت از سنگ کلیه کمک کنند، علاوه بر این، متخصصان تغذیه و پزشکان می توانند رژیم های غذایی خاصی را برای درمان سنگ کلیه تجویز کنند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

«بیماری» بیانگر این است که فرد باید به پزشک مراجعه کند. درد تعیین می کند که آیا درمان اضافی برای برداشتن سنگ کلیه لازم است یا خیر. در صورت داشتن علائمی مانند درد شدید و شدید در پشت و پهلوها، ادرار ضعیف، احساس سوزش هنگام ادرار، خون در ادرار، تب، لرز و استفراغ حتماً به پزشک مراجعه کنید. اینها می توانند نشانه هایی از بیماری کلیوی باشند که برای جلوگیری از مشکلات جدی تر باید فوراً درمان شوند.

به غیر از جراحی، راه های زیادی برای درمان سنگ کلیه وجود دارد. جراحی به ندرت اولین انتخاب درمانی است، اما سنگ های بزرگتر از 6 ماه نیاز به جراحی در “طب مدرن” دارند، اما در “طب مدرن” نکات غذایی برای درمان سنگ های بزرگتر از 6 میلی متر وجود دارد.

سنگ هایی با این اندازه می توانند وارد ادرار شده و باعث عفونت و آسیب به کلیه ها شوند.

در درازمدت ممکن است بهبودی بیمار از سنگ کلیه بسته به نوع سنگ برداشته شده طول بکشد. اگر سنگ برداشته شود یا با دوزهای کم دارو، عوارض جانبی به سرعت ناپدید می شوند. اگر سنگ برداشته شده باشد معمولاً فرد می تواند در همان روز به حالت عادی برگردد اما گاهی اوقات افراد باید از انجام کارهای سنگین پرهیز کرده و به حالت عادی برگردند.بعد از مشاوره با پزشک متخصص تا یک هفته پس از جراحی. .

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances