پوتین لایحه جنجالی را امضا کردایسنا نوشت: رئیس‌جمهور روسیه بسته‌ای از سیاست‌های متناقض جدید را امضا کرده است که دولت را برای ثبت نام افراد و سازمان‌ها به‌عنوان «عامل خارجی» تقویت کرده است. کد «و ایجاد محدودیت‌های جدید برای رسانه‌ها».

به گزارش سی بی اس نیوز، قانون جدید سیاست خارجی را که در سال 2012 تصویب شد، تمدید می کند. این قانون که به پلیس اجازه می دهد حقوق بشر و سازمان های دیگر را ثبت کند، از خارج از روسیه به عنوان “عامل خارجی” پول دریافت می کند. این قانون همچنین منجر به بسته شدن دفاتر برخی از مهم‌ترین سازمان‌های غیردولتی روسیه در سال‌های اخیر، جلسات دادگاه و جریمه شد. این قانون سال گذشته اصلاح شد تا برای افراد از جمله روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان قابل اجرا باشد.

این اصلاحیه‌ها که روز چهارشنبه توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه امضا شد، محدودیت‌ها را در مورد اینکه آیا یک فرد یا سازمان را می‌توان «عامل خارجی» در روسیه در نظر گرفت یا خیر، تمدید کرد. واژه ای با بار منفی و به دوران جنگ سرد برمی گردد.

طبق قانون، شهروندان روسی یا خارجی که از خارج از روسیه کمک های مالی دریافت می کنند و به نفع کشورهای خارجی در سیاست شرکت می کنند، باید به عنوان شهروند نماینده کشورهای خارجی ثبت نام کنند.

منتقدان این قانون استدلال کرده‌اند که تعریف «سیاست» بسیار گسترده‌تر از آن است که شامل نظارت بر انتخابات، حمایت از حقوق فدرال از طریق رسانه‌ها و پیوستن به اعتراض‌ها شود.

این نکات به پلیس این امکان را می دهد که قانون را در برابر هرگونه اعتراضی در آستانه انتخابات عمومی روسیه در سال 2021 اعمال کند.

ماه گذشته عفو بین الملل این قانون را محکوم کرد و هشدار داد که این یک “ایدئولوژی جدید” در روسیه است.

به عنوان یک قانون سرانگشتی، دولت روسیه می‌تواند روزنامه‌نگاران خارجی را به فهرست «کارگران خارجی» اضافه کند، اگر آنها تصمیم بگیرند که کار توهین‌آمیزی انجام داده‌اند.

“کارگران خارجی” شامل محدودیت هایی مانند ارسال صورت های مالی در مورد کار خود و در نتیجه بیان خود در تبلیغات روسی است. لایحه دیگری که روز چهارشنبه توسط پوتین امضا شد، جریمه هایی از جریمه نقدی تا پنج سال زندان را برای کارگران خارجی در نظر می گیرد که مشاغل خود را طبق آنچه که شرح داده شده ثبت یا تبلیغ نمی کنند.

واسیلی پیسکاروف، قانونگذار روسیه و حامی این قانون، در دفاع از این ابتکار گفت که دفاع از استقلال فدراسیون روسیه و جلوگیری از تداخل در امور داخلی کشورمان ضروری است.

وزارت دادگستری روسیه اخیراً یک سازمان مهم در حمایت از قربانیان خشونت خانگی روسی به نام Nasiliu.Net را به فهرست “تروریست های خارجی” خود اضافه کرده است که به سمت فعالان حقوق بشر حرکت کرده است. روزنامه‌نگار رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی افزود، آژانس همچنین نام پنج نفر از جمله پوتین، منتقد قدیمی پوتین، و همچنین چهار فعال حقوق بشر دیگر، لئو پونوماریوف، و چهار نفر دیگر را نام برد.

پوتین روز چهارشنبه با امضای چند لایحه دیگر به لایحه 2020 پایان داد. قوانینی که بسیاری خواهان تقویت حکومت پوتین هستند. یکی از این قوانین به مقامات روسیه این اختیار را می دهد که تمام یا بخشی از پلتفرم های اینترنتی را که علیه رسانه های دولتی تبعیض قائل می شوند، سرکوب کنند.

متهمان پرونده او تلاش کرده اند تا شواهد این اظهارات را در فضای مجازی در دسترس قرار دهند. توییتر اخیرا برخی از رسانه های روسی را «رسانه های دولتی» توصیف کرده و از سوی مقامات مسکو انتقاد کرده است. یوتیوب همچنین چندین کانال طرفدار کرملین را در سال 2020 مسدود کرد. پلیس روسیه این اقدام را «سانسور» توصیف کرد.

نویسندگان این لایحه می گویند که این لایحه بر روابط خارجی تمرکز دارد، اما می تواند علیه پلتفرم های روسیه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

لایحه دیگری که روز چهارشنبه توسط پوتین امضا شد، حمله به سرویس های سیاسی طرفدار اضطرار، از جمله ایستگاه های پلیس یا سرویس های اطلاعاتی را ممنوع می کند.

ارائه اطلاعات شخصی یا اطلاعات مربوط به فعالیت های پلیس فعلی یا افسران مجری قانون غیرقانونی است. ابتکارات، در پاسخ به تحقیقات اخیر رسانه‌ها، از اطلاعات لو رفته برای افشای نام، عکس‌ها و شماره تلفن افسران پلیس امنیت فدرال که ادعا می‌شود در این حمله دست داشته‌اند، استفاده کردند. زیست‌شناسی رهبر روسیه، الکسی ناوالنی.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances