واکسن‌های جانسون و جانسون کرونا در درازمدت مؤثرتر از فایزر و تودی هستند


یک مطالعه جامع روی 780000 آمریکایی نشان می‌دهد که اثربخشی واکسن‌های کرونا فایزر، مدرنا، و جانسون و جانسون ما در کمتر از هشت ماه کاهش می‌یابد، اما محافظت در برابر بلوک واکسن همچنان قوی است.

این مطالعه 780000 بازنشسته ارتش ایالات متحده را بین فوریه تا اکتبر 2021 مورد بررسی قرار داد. اثربخشی واکسن‌ها در این مطالعه با دو عامل: ایمن‌سازی (VE-I) و پیشگیری از مرگ (VE-D) اندازه‌گیری شد. در پایان این 8 ماه، اثربخشی داروهای ضد قلب و عروق از میانگین 9/87 درصد به 1/48 درصد افزایش یافت.

کمترین کاهش در عملکرد مربوط به Johnson & Johnson a shot بود که از 86.4 درصد به 13.1 درصد کاهش یافت. راندمان واکسن فایزر از 86.9 درصد به 43.3 درصد و واکسن فعلی از 89.2 درصد به 58 درصد افزایش یافته است. با این حال، توانایی جلوگیری از مرگ در طول تحقیقات بالا باقی ماند.

اثربخشی واکسن ها در کاهش مرگ و میر حتی در مواجهه با عفونت های دلتا از ماه جولای بهبود چندانی نداشته است. این واکسن از جولای تا اکتبر 81.7 درصد در پیشگیری از مرگ افراد زیر 65 سال و 71.6 درصد در افراد بالای 65 سال موثر بود.

در گروه سنی زیر 65 سال، واکسن فایزر با 84.3 درصد اثربخشی بهترین اثر ضد مرگ و میر را داشت. مدرنا با 81.5 درصد و جانسون و جانسون با 73 درصد در سطح بعدی قرار دارند. اما در گروه سنی بالای 65 سال، مدرنا با 75.5 درصد، فایزر با 70.1 درصد و جانسون و جانسون با 52.5 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

باربارا کن، مدیر این مطالعه گفت: «تحقیق ما داده‌های ارزشمندی را در مقایسه فواید واکسن‌های کرونا با دانشمندان، قانون‌گذاران و دیگران ارائه می‌کند.» این تحقیق می‌تواند به ما در تعیین واکسن‌های اولیه، واکسن‌ها و سایر اقدامات احتیاطی، از جمله استفاده از ماسک، فاصله، آزمایش‌ها و سایر حفاظت‌های بهداشتی کمک کند.»

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances