ناسا سه مسئولیت جدید را برای اسپیس ایکس سفارش داد | تات


تا به امروز انتشار کپسول بوئینگ استارلاینر چندین بار به دلیل مسائل مختلف به تعویق افتاده است و این موضوع بر عملیات ناسا تاثیر گذاشته است. برای جلوگیری از این امر، ناسا اکنون می خواهد سه همکاری دیگر با اسپیس ایکس انجام دهد تا از دخالت ایالات متحده در برنامه فضایی خود جلوگیری کند.

ناسا ابتدا می خواست فضاپیما را بین اسپیس ایکس و بوئینگ جدا کند، با این فرض که جابجایی فضایی این دو شرکت در همان زمان توافق شده بود. اما بوئینگ هنوز ماموریت خود را با کپسول استارلاینر تکمیل نکرده است و دومین پرواز آزمایشی بدون سرنشین OFT-2 آن تا سال 2022 به تعویق افتاده است.

به همین ترتیب، ناسا با خرید سه فضاپیم از اسپیس ایکس موافقت کرده است. پرواز ما به ارزش حدود 2.4 میلیارد دلار می تواند مسافران را حمل کند.

در بیانیه آمده است: «به دلیل مشکلات تجاری و تاخیرهای بوئینگ، SpaceX باید نقش نهایی خود را پس از صدور گواهینامه یا PCM تا مارس 2023 انجام دهد. با اضافه شدن سه ماموریت PCM اضافی، ناسا قادر خواهد بود قابلیت ها و پشتیبانی بیشتری را برای همه این پروازها فراهم کند.

کتی لودر، مدیر عملیات ناسا در بیانیه ای گفت: «خیلی مهم است که اکنون امنیت پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی را تامین کنیم. ما قصد داریم این کار را انجام دهیم زیرا این فعالیت ها برای ادامه حضور در ایالات متحده حیاتی هستند.»

مقامات ناسا در ماه اکتبر مروری کوتاه بر این پروژه داشتند و مراحل اولیه برنامه ریزی و تمدید قرارداد را تشریح کردند. این سازمان همچنین خواستار گزینه های اضافی مانند صندلی های تک یا چندگانه در ماموریت های تجاری یا جت های خصوصی شده است.

نه ناسا و نه بوئینگ از اواسط اکتبر در مورد تشدید مشکلات خود که باعث به تعویق انداختن پرواز بوئینگ شده است صحبت نکرده اند. آنها فقط با خرید پروازهای جدید سعی در تاخیر دارند. مقامات بوئینگ می گویند که آنها به دنبال گزینه هایی برای کاهش سرعت عملیات خود تا نیمه اول سال 2022 هستند. اما سایر خدماتی که نیاز به صدور گواهینامه دارند تا سال 2023 به تعویق خواهند افتاد.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances