(عکس) کشف مسن ترین فرد مصلوب شده!


روآرو- باستان شناسان در بریتانیا اسکلتی را کشف کردند که میخی از پاشنه سمت راست آن بیرون زده بود. ممکن است مردی وجود داشته باشد که در قرن چهارم پس از میلاد توسط رومیان باستان مصلوب شد، به این معنی که این نشان از قدیمی ترین جسد مجازات مصلوب شدن در روم باستان است.

به گزارش فرارو، فسیل‌هایی در ده‌ها استخوان دیگر که در یک شهر قدیمی رومی بین کمبریج و هانتینگدون در انگلستان دفن شده بودند، پیدا شد. کاوش ها به رهبری دیوید اینگام از گروه باستان شناسی آلبیون در سال 2017 در این منطقه آغاز شد، اما نتایج به دلیل شیوع کووید-19 به تعویق افتاد. کاوش‌ها بقایای 40 بزرگسال و پنج کودک را در پنج گورستان جداگانه از قرن سوم یا چهارم پس از میلاد پیدا کرده‌اند.

یافته‌های باستان‌شناسی در این محوطه شامل سنجاق‌های میناکاری شده، استخوان شانه‌ای، تعداد زیادی سکه، سفال‌ها و انبارهای استخوان‌های قصابی شده حیوانات است. ارزش ثروت این منطقه به همراه شواهد تجارت حاکی از آن است که این منطقه در زمان رومیان نسبتاً آرام بوده است که احتمالاً محلی برای توقف پیاده روی مردم بوده است.

در میان استخوان‌های مدفون مردی بود که اتفاقاً به صلیب میخ شده بود، زیرا شواهد نشان می‌دهد میخ بزرگی در مچ پا فرو رفته بود. محققان می گویند این اولین مدرکی است که از مصلوب شدن رومیان در بریتانیا، از جمله اولین در شمال اروپا، کشف شده است. جزئیات این کشف اوایل این هفته در مجله باستان شناسی بریتانیا منتشر شد.

(عکس) کشف مسن ترین فرد مصلوب شده!

“ترکیب زیبایی‌شناسی، آمادگی جسمانی و لاک ناخن در استخوان‌ها به ما این امکان را داده است که این مدل‌ها را تقریباً منحصربه‌فرد بسازیم، در حالی که هزاران محقق نتوانسته‌اند نمونه مشابهی پیدا کنند، اجازه دهید بررسی کنیم. “این یافته نشان می‌دهد که مردم امپراتوری روم، با وجود آرامش اندک در دورترین نقاط امپراتوری، قادر به فرار از ویرانگرترین مجازات روم نیستند.

در واقع، در حالی که روایت های زیادی از مصلوب شدن توسط رومیان وجود دارد، شواهد فیزیکی این قساوت بسیار اندک است. اینگام گفت: «اگرچه اسناد و عکس‌های تاریخی زیادی از مصلوب شدن رومیان وجود دارد، اما این چند باری است که شواهد فیزیکی از مصلوب شدن شخصی را می‌بینیم». مدل دوم در سال 1968 در محل Giv’at ha-Mivtar در فلسطین یافت شد، جایی که مغز استخوان پاشنه ناخن را نگه می دارد. دو نمونه در ایتالیا و مصر نیز یافت شده است، اما هیچ میخی بر روی پا پیدا نشده و تنها یکی از آن ها باقی مانده است.

(عکس) کشف مسن ترین فرد مصلوب شده!

مصلوب شدن دوره ای از آزار و اذیت و کشتار در طول امپراتوری روم بود که در نهایت توسط امپراتور کنستانتین اول در قرن چهارم پس از میلاد سرنگون شد. ناخن های استفاده شده در این نوع مجازات معمولاً برای استفاده مجدد از بدن قربانی جدا می شود. اما در این صورت طبق تحقیقات، ناخن را باید در جای خود نگه داشت زیرا در استخوان خم شده و ثابت شده است. بررسی اسکلت نشان داد که این مرد قبل از مرگ جراحات دیگری نیز متحمل شده است. تجزیه و تحلیل DNA استخوان ها تایید کرد که اسکلت مرد بوده است، در حالی که سایش دندان ها نشان می دهد که مرد بین 25 تا 35 سالگی مرده است.

اینگام گفت که زمان مصلوب شدن در حدود قرن سوم یا چهارم پس از میلاد بسیار مهم بود زیرا “در زمان اجرای مصلوب رخ داده است. صلیب به طور کلی ممنوع است.” وی افزود که این مرد می تواند در جنایاتی که دولت به طور خاص مرتکب شده است، دست داشته باشد که می تواند به ایجاد واکنش منفی علیه مردم محلی کمک کند. با این حال، این یکی از قدیمی ترین شواهد فیزیکی از تصمیم مصلوب شدن در زمان امپراتوری روم است، در زمانی که اغلب لغو می شد.

منبع: gizmodo

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances