عدم قطعیت حذف وام ازدواج از بودجه 1401روآرو- طبق گمرک، دولت در بودجه سالانه ارزش وام ازدواج را تعیین می کند. امسال اما مصوبه قیمت وام ازدواج با ابلاغیه 16 لغو شده و دولت درخواستی برای افزایش حق تعیین سقف وام ازدواج نداشته است. بنابراین به جای تصمیم گیری در مورد وام ازدواج در سال 1401 توسط کنوانسیون، این بار دولت می خواهد در مورد میزان تسهیلات، مدت بازپرداخت و افراد در دسترس تصمیم گیری کند که در درجه اول متاثر از سیاست های هیئت مدیره و موسسات مالی و مرکزی است. بانک.

به گزارش فرارو، این در حالی است که دولت قبل با رونق ازدواج قرض الحسنه مخالف بود. در واقع دولت قبل معتقد بود که سرمایه گذاری بانک ها محدود است و می توان هزینه ازدواج را جبران کرد.

اکنون برخی تحلیلگران معتقدند دولت سیزدهم با حذف تسهیلات، دوره بازپرداخت و ذینفعان از دولت می تواند داور نهایی باشد.

این در حالی است که محسن دهنوی از اعضای هیأت رئیسه با درخواست دولت مبنی بر افزایش اختیارات خود در این زمینه موافقت کرد. وی گفت: در مجلس قرار بود وام ازدواج از 70 و 100 میلیون تومان به 120 و 150 میلیون تومان افزایش یابد.

البته برای روشن شدن موضوع نقش کمیسیون اقتصادی مجلس ضروری است. اما برایتان جالب خواهد بود که اکثر نمایندگان کمیسیون اقتصادی از حذف این حکم در تبصره 16 اطلاعی ندارند و در همین راستا خبرنگار فرارو با هر 22 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تماس می گیرد و در نهایت موفق به ملاقات می شود. با چهار عضو کمیسیون با این حال، همان اعداد چیز زیادی در مورد مشکل نمی دانند.

سیدکاظم موسوی، رئیس مجلس نمایندگان در اولین گفت‌وگو در پاسخ به این سوال که «آیا از عزل دولت با تصمیم خبری هست؟» ازدواج ازدواج یا خیر؟ خیر او در نهایت بحث در مورد عدم حذف سرمایه گذاری های ازدواج را رهبری کرد تا اطمینان حاصل شود که قانونگذاران از افزایش وام ازدواج در سال آینده جلوگیری می کنند. اما سوالات مهم بی پاسخ مانده است.

سپس انور حبیب زاده بوکانی یکی دیگر از اعضای هیئت مالی به تلفن همراه وی پاسخ داد. او به آرامی صحبت کرد و گفت جلسه دارد اما از لغو قوانین دولتی برای تعیین تکلیف وام ازدواج در تبصره 16 بی اطلاع بود، نماینده بوکان برای بررسی موضوع و نتیجه گیری زمان درخواست کرد.

در شماره نوزدهم بالاخره محمدعلی پور رحمتی گوشی را برداشت و اعلام کرد که از ماجرا مطلع است. او گفت که این فقط یک تایید دولتی است و باید در یک نهاد ویژه چکش شود. بنابراین اینطور نیست که مجلس قدرت خود را به دولت بدهد و نظارت و کنترل خود را بر استرداد اموال از دست بدهد.

در نهایت سید غنی نظری خانقاه نماینده خلخال به تماس بیست و دوم پاسخ داد. اما او گفت که امروز بودجه را دریافت کرده اند و هنوز وقت مطالعه آن را نداشته اند. این عضو کمیسیون اقتصادی همچنین گفت: این بیانیه به روز بعد موکول می شود تا تصمیم گیری لازم در خصوص لغو حق فدرال تعیین نقش تجارت انجام شود.

اما در مجموع نماینده خلخال نتیجه این را این است که بانک ها همیشه پایبند نیستند. در چنین مواردی اگر هیچ رابطه قانونی و نظارتی به دولت ارجاع نمی شد، وضعیت بدتر می شد.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances