صفر تا صد سیستم گرمایش از کف هزینه و لیست لوازم لوله کشی لوله کشی ساختمان تهران پایپر

قیمت فوم مخصوص گرمایش از کف بستگی به میزان دانسیته/ابعاد/وزن / مواد اولیه آن متغیر میباشد.از هر ورق ۲۴هزار تومان تا ۴۴ هزارتومان متفاوت است. در هر دو روش مقدار گرمای تولید شده توسط ترموستات کنترل می شود که معمولا آن را روی دیوار برای تنظیم میزان گرمایش در محل موردنظر نصب می کنند. سیستم گرمایش رادیاتوری معمولا با ایجاد دوده در اطراف خود، سبب کثیفی دیوارها می‌شود. در حالی که در این روش دیوارها و اثاثیه منزل شما همیشه تمیز باقی خواهند ماند. ولی برای خشک کردن کف ها و ایجاد حس خوشایند گرما در پای شناگران و افراد در استخر گرمایش از کف گزینه بسیار کارآمد و مطبوعی به حساب می آید . دومین علت گرم نشدن گرمایش  کف که می توان به آن اشاره کرد مربوط به سیستم هایی است که دارای سیستم کنترل اتوماتیک هستند و به آنها سیستم های ترموستاتیک می گوییم .

  • اجرای گرمایش از کف مانند هر عملیات مهندسی دیگری نیاز به یک طرح و نقشه اولیه دارد.
  • در این سیستم لوله نقش اصلی را ایفا میکند.لوله ها وظیفه جابجایی آب گرم را در سطح برعهده دارند و در پایان آب گرمی که دمای خود را از دست داده است را به مبدا برمیگرداند.
  • دو کلکتور رفت و برگشت با سایز مناسب که تمامی اطلاعات در نقشه محاسباتی باید وجود داشته باشد را در جعبه کلکتور بسته و به تعداد فضاهای مورد نظر برای آن انشعاب در نظر بگیریم.
  • زمانی که از رادیاتور برای گرم کردن ساختمان استفاده می‌شود بیشتر هوای نزدیک به رادیاتور‌ها گرم می‌گردد.
  • مثلا شیر های برقی ، خود کلکتور و همچنین ترموستات تجهیزاتی هستند که با نوع دستی کاملا متفاوت و دارای حساسیت های بالا در ساخت هستند .

نتیجه این مدل سازی می تواند در طراحی خانه هایی با سیستم حرارتی کفی لحاظ گردد. مدل شبیه سازی انرژی ساختمان مدل سازی اتلاف گرمای سیستم گرمایش کف می تواند در یک مدل شبیه سازی شرایط حرارتی یک اتاق با گرمایش کف استفاده شود. بروز نشتی و خرابی در این سیستم گرمایشی مستلزم کندن کل کف ساختمان است و هزینه و دردسر زیادی را به دنبال خواهد داشت. سعی کنید برای نصب این روش گرمایشی حتما از مواد اولیه مرغوب و درجه یک و افراد خبره و ماهر کمک بگیرید تا بعدا با مشکلات جدی روبرو نشوید. سیستم گرمایش از کف الکتریکی همان طور که از نام آن نیز پیداست با استفاده از نیروی الکتریکی گرمایش ساختمان را تأمین می‌کند.

یکی دیگر از مزایای  سیستم گرمایش از کف این است که  فضای محیط توسط فن کویل , رادیاتور و بخاری اشغال نشده  و به همین منظور ابتکار عمل و فضای بیشتری در تغییر دکوراسیون محل زندگی خواهید داشت. نوع چهار ضلعی فرضی اعم از مربع و مستطیل فرقی نکرده و مهم این است که حداکثر سطح محیط توسط لوله کشی پوشش داده شود. البته وسواس بیش از حد هم لازم نبوده و گرمایش از کف به اندازه کافی فضا را گرم میکند. همانطور که گفتیم لوله اختصاص داده شده برای یک زون بایستی در حدود 90 متر باشد. این متراژ لوله از کلکتور شروع شده و معمولا در سالن های پذیرایی که به گرمایش بیشتری نیاز دارند, به دلیل نزدیک بودن لوله کشی به کلکتور بازدهی حرارتی بیشتری را شاهد هستیم. این روش در کشور ما زیاد مرسوم نیست چون در ایران هزینه مصرف برق بیشتر از هزینه گاز میباشد و به صرفه نیست.در این سیستم از عایق حرارتی کف،المنت های با مقاومت الکتریکی بالا و یک سیستم هوشمند و تنظیم دمای کف است.

معایب گرمایش از کف

بطوریکه این روش علاوه برکاهش هزینه های برف روبی و نمک پاشی، در حفظ ساختار موارد گفته شده بسیار موثر خواهد بود. همچنین از رطوبت دیوارها و رشد قارچ و کبک به روی آنها که شکل خوشایندی ندارد جلوگیری می شود و خصوصیت مثبت دیگر این روش این است که جایی برای رشد و تکثیر حشرات موزی وجود ندارد. درکشور ما  نیز درمناطق کوهستانی و سردسیر و حتی معتدل ازجمله تهران ,لواسان , دماوند  , اصفهان , مشهد و آذربایجان این شیوه بعضا  مورد استفاده قرار می گرفته، که بیشترین مورد استفاده آن درحمام ها بود.

روش گرمایش از کف به عنوان آسان ترین، سالم ترین و طبیعی ترین روش برای گرمایش شناخته شده است. همانطور که انسان  در یک روز سرد زمستانی توسط تشعشع آفتاب  احساس گرما می کنند در این سیستم  نیز گرما را بوسیله انتقال حرارت تشعشعی (تابشی) از کف دریافت کرده و یقیناً احساس مطلوب بیشتری خواهند داشت . در سیستم گرمایش از کف، گرما در همه محیط وجود دارد و از کف ساختمان نشأت می گیرد؛ در سیستم گرمایشی رادیاتوری، گرما حول رادیاتورها جریان دارد و معمولاً کل محیط را گرم نمی کند. در سیستم گرمایش رادیاتوری گرما با جریان همرفت جا به جا و به علت سبکی هوای گرم بالا می رود و هوای سرد پایین می ماند. گرمایش در این روش به این صورت است که کابل های برق به یک تور پلاستیکی متصل هستند و مانند یک فرش روی کف پروژه مورد نظر پهن می شوند و سپس روی آن را با مصالح مورد نطر برای کف سازی پروژه می پوشانند.

محدوده دمایی تعریف شده برای سیستم گرمایش از کف

به یاد داشته باشید که حتما در انتهای کار برای تست نهایی، سیستم گرمایش از کف را تحت فشار قرار دهید تا هرگونه احتمال نشتی یا سوراخ شدگی لوله‌ها مشخص شده و هرگز بدون تست قبلی و بدون اطمینان مرحله بت ریزی را انجام ندهید. در این بخش نوع مصالح به کار رفته در ساخت بنا مورد ارزیابی قرار می گیرد . هرچه مصالح درجه عایق بودنشان بیشتر باشد تجهیزات گرمایش از کف هم کمتر و کوچکتر می شوند . حال که این سیستم گرمایش از کف را شناختیم می توانیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه نوع کنترل در قیمت این سامانه گرمایشی تاثیر گذار است . و هنگامی که دما کمتر از حد تنظیمی ترموستات برود ، فرمان وصل شیر برقی صادر و جریان آب گرم در لوله های کف اتاق بر قرار می شود .

آیا استفاده از سیستم گرمایش از زمین برای مناطق سردسیر مناسب است؟
در مناطق سردسیر معمولاً استفاده از سیستم گرمایش از کف به تنهایی پیشنهاد نمی‌شود و بهتر است در کنار سایر روش‌های گرمایشی مورد استفاده قرار بگیرد. • سیستم گرمایش از کف بازدهی بیشتری نسبت به سایر روش‌های گرمایشی دارد و گرما را به صورت یکنواخت در تمام بخش‌های ساختمان پخش می‌کند. جالب است بدانید که سیستم گرمایش از کف برای اولین بار توسط رومیان باستان ابداع شد. رومیان با کار گذاشتن کانال‌هایی در زیر زمین و کف حمام، محیط زندگی خود را گرم می‌کردند. بعد از آن استفاده از این روش در کشورهای کره و ژاپن مورد استفاده قرار گرفت و به مرور این روش تکمیل شد و به روش امروزی مبدل شد.

مردم در آن زمان در زیر خانه هایشان آتش روشن می کردند و از طریق سنگ کشی (لوله کشی سنگی)، دود حاصل از آتش را به خارج هدایت و گرما را برای محیط داخل استفاده می کردند که این شروعی برای رسیدن به سیستم مدرن گرمایش از کف امروزی بود. امروزه با استفاده از تکنولوژی، سیستمی طراحی شده متشکل از لوله های پر از مایع و یا کابل‌های مخصوص جریان ضعیف برق برای دستیابی به روشی بهینه برای گرمایش محیط و صرفه جویی در هزینه ها که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. از طرف دیگر همان طور که می دانید بحث گازهای گلخانه ای و استفاده بی رویه از انرژی های موجود در کره زمین امروزه بسیار داغ و حساس است و متخصصان و محققان در تمامی زمینه ها، برای جلوگیری و کاهش آن در تلاش هستند. در گرمایش از کف، شما امکان انتخاب منابع حرارتی مختلفی نظیر پکیج، موتورخانه مرکزی و حتی پنل خورشیدی را خواهید داشت. بهترین زمان نصبسیستم گرمایش از کف در ابتدای ساخت اتاق و ساختمان یا در هنگام بازسازیساختمان است.

در بسیاری از موارد با قرار دادن كتری آب روی رادیاتور سعی در افزایش رطوبت اتاق می شود . اجرای گرمایش از کف با مش هم مشکل تر است و هم یک مقدار گران, اما استحکام آن تضیمن شده است, چرا که مش یا توری های فنسی مانند یک فونداسیون ساختار زیرسازی  کف محل را محکم میکنند. همانطور  که در بالا ذکر شد در گرمایش بوسیله رادیاتور یا بخاری دمای قسمت پایین اتاق سردتر از بالای آن می باشد. که این حالت برای کودکان که دارای قد کوچکتری هستند بسیار نامناسب میباشد. در انتها اگر سوالی در مورد سیستم گرمایش از کف براتون   پیش اومده میتونید تو کامنت همین مطلب مطرح کنید.همچنین برای دریافت قیمت و پیش فاکتور در واتساپ با ما در ارتباط باشید.ممنون بابت زمانی که برای مطالعه گذاشتید.

باید در این جعبه قرار بگیرند.محل نصب جعبه کلکتور باید بسیار محفوظ و ایمن باشد،همچنین در دسترس باشد. این روش از قدیم به صورت های مخلتفی انجام میشده است؛به عنوان مثال رومیان زیر کف را کانال کشی میکردند و هوای گرم را عبور میدادند. این موضوع به این دلیل است که گرمای ناگهانی و زیاد این سیستم به کفپوش‌ها شوک وارد نکند و موجب بروز خسارت و مشکلات جدی نگردد. با دانستن این مزایا و معایب شما می توانید یک پکیج یا موتورخانه مناسبی انتخاب کنید. لوله های مرسوم که به صورت عمده در سیستم های حرارت از کف بکار برده میشوند یا از نوع 5 لایه هستند یا از نوع تک لایه . بست ها، مواد افزودنی بتن، کلکتور، باکس مخصوص سیستم ، شیر آلات و …  از نقشه ها و بازدید های میدانی از پروژه ، استخراج شده و به محل پروژه ارسال می گردد .

خرید لوله API از فروشگاه پایپ بازاریکی از جدیدترین روشهای گرمایشی، اجرای سیستم گرمایش از کف ساختمان است. اجرای گرمایش از کف پکیج و شوفاژ در مقایسه با دیگرسیستم های حرارتی موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و موجبات رفاه و آسایش بیشترساکنین ساختمان نیز فراهم می آورد. زیرا حرارت در کل فضا یکسان پخش می شود و هوایمطلوبی را ایجاد می کند و از ایجاد دوده و سیاهی در دیوارها جلوگیری می کند. باخواباندن لوله ها بر اساس نقشه گرمایش از کف به صورت تابشی موجب انتقالحرارت می شود.

هدف استفاده از عایق کناره جلوگیری از انتقال حرارت لوله ها به دیوار می باشد. نوع دیگری از عایق که همان عایق کف است کف ساختمان را به طور کامل عایق بندی می کند. بخشی از انرژی حرارتی تجهیزات گرمایش از کف از کف ساختمان هدر می رود و برای جلوگیری از وقوع آن به کار گیری عایق های مخصوص کف الزامی است. برای مثال ضخامت عایق به کار رفته در کفی که با سیستم گرمایشی در ارتباط است با کفی که با این گرما و حرارات در ارتباط نیست متفاوت است. انواع عایق و تجهیزاتکف سازی مانند فوم شانه تخم مرغی، فوم ورقه ای و انواع بست بر اساس نحوه لولهگذاری نیاز است.

لوله مانیسمان رده 40 پایپ بازارب) جابجایی کمتر هوای داخلی که سبب جلوگیری از اتلاف گرما از طریق سقف می شود. تجربه نشان داده که  بیشتر افراد از کثیف شدن دیوارها و محیط زندگی در اثر استفاده از منابع گرمایی همچون بخاری و رادیاتور احساس نارضایتی می کنند. سوزاندن گردهایی که بروی بخاری و رادیاتور نشته آنها را تبدیل به دوده کرده و پرد و دیوارها را سیاه میکند. تجسم کنید  که بدن شما در یک اتاق به گونه ای گرم شود که شما در هنگام استراحت هیچگونه هوای گرمی را تنفس  نکنید و دم و بازدم شما بسیار ملایم صورت گیرد، این مناسبترین  روش گرم کردن در یک آپارتمان و یا یک مکان  صنعتی است.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances