سامسونگ اولین DRAM LPDDR5X جهان را معرفی کرد: 1.3 برابر سریعتر از LPDDR5


سامسونگ، بزرگترین سازنده تراشه های حافظه در جهان، از اولین DRAM LPDDR5X در جهان رونمایی کرد. این شرکت ادعا می کند که حافظه جدید آنها 1.3 برابر سریعتر از LPDDR5 DRAM است و 20٪ انرژی کمتری مصرف می کند.

سامسونگ حافظه جدید خود را که مجهز به فرآیند طراحی 14 نانومتری است و هر تراشه حداقل 16 گیگابایت حافظه دارد، در رسانه ها اعلام کرده است. سرعت انتقال داده LPDDR5X DRAM 8.5 گیگابیت بر ثانیه است که 1.3 برابر سریعتر از LPDDR5 با سرعت 6.4 گیگابیت بر ثانیه است. هر چیپ می تواند حداکثر 64 گیگابایت حافظه داشته باشد.

حافظه جدید سامسونگ را می توان در گوشی های هوشمند، تبلت ها، لپ تاپ ها و حتی دستگاه های مجازی به صورت افزوده یا ترکیبی استفاده کرد. می توان پیش بینی کرد که سامسونگ از این تراشه در سری گلکسی اس 22 استفاده خواهد کرد. نسل های قبلی این شرکت حافظه که از خروجی فناوری LPDDR5 استفاده می کردند، در سری گلکسی S20 و S21 استفاده می شدند.

سانگجون هوانگ، معاون و مدیر اجرایی سامسونگ می‌گوید: «در سال‌های اخیر، صنایعی مانند هوش مصنوعی، واقعیت افزوده (AR) و متاتارها که بر پردازش داده‌های با سرعت بالا و مقیاس بزرگ متکی هستند، به سرعت در حال توسعه هستند. الکترونیک. تیم طراحی DRAM فناوری LPDDR5X ما مصرف انرژی بالاتر، توان کمتری را نسبت به تلفن‌های همراه افزایش می‌دهد و قابلیت‌های جدیدی را برای برنامه‌های کاربردی لبه، از جمله سرورها و حتی وسایل نقلیه فراهم می‌کند.»

سامسونگ قرار است اواخر امسال همکاری خود را با تولیدکنندگان بزرگ جهانی آغاز کند تا مدل های لازم برای ایجاد دنیای واقعیت دیجیتال را ارائه دهد. حافظه LPDDR5X سامسونگ بخش مهمی از این فرآیند خواهد بود. این شرکت همچنین به دنبال گسترش نمایش محصولات موبایل DRAM خواهد بود و به بهبود قدرت و کارایی آنها ادامه خواهد داد. در عین حال، سامسونگ می خواهد جایگاه خود را به عنوان بزرگترین تولید کننده حافظه در بازار حفظ کند و در تولید سرعت ببخشد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم