زرخمی: با لغو ویزا موافقموزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با لغو روادید موافقم، حتی اگر در این مورد فقط نظر من پیش پا افتاده باشد و تصمیمات بین المللی بر آن تأثیر بگذارد و باید بر اساس نژاد و حکومت نوشته شود.

عزت الله زرخمی در خصوص اقدامات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای لغو روادید ایران با کشورهای خارجی گفت: با توجه به وظایف و مسئولیتی که بر عهده دارم به عنوان وزیر گردشگری باید به دنبال تسهیل تردد گردشگران و حذف آن باشم. ویزا.” بنابراین، من با لغو ویزا موافقت می کنم.

وی افزود: هرچه محدودیت‌های ویزا برداشته شود و روابط کشور با ایران راحت‌تر شود، گردشگری رونق بیشتری پیدا می‌کند، اما این نکته را باید در نظر گرفت که در این میان نه تنها ایده من مهم است، بلکه تفکر جهانی و … ” نکات کلیدی باید از منظر ملی و حاکمیتی مطرح شود.

زرخمی گفت: در جاهای دیگر به ویژه وزارت امور خارجه جاهای دیگر به ویژه وزارت امور خارجه نقش مهمی در حذف روادید با کشورهای خارجی دارد.

حذف روادید دو طرفه نیز یکی از نشانه های اعتبار گذرنامه از جمله مزایای سفر و معاوضه است که در بسیاری از کشورها به بهبود وضعیت گذرنامه ایران کمک می کند. شهروندان ایرانی هم اکنون می توانند بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به 42 کشور جهان سفر کنند.

در حال حاضر ویزای ایران برای اتباع کشورهای آذربایجان، بولیوی، ترکیه، سوریه، لبنان، گرجستان، ارمنستان، ونزوئلا، مصر، مالزی و چین لغو شده است و اتباع این کشورها می توانند برای مدتی بدون ویزا به ایران بروند.

ایران همچنین از سال ۲۰۱۷ با اعلام «ویزای الکترونیک» از انتشار ویزای بدون مجوز ۱۱۰ کشور جهان حمایت کرده است. این قانون به نگرانی های بسیاری از شهروندانی که تحت تأثیر محدودیت های سفر ایالات متحده قرار گرفته اند می پردازد.

صدور ویزای ایران در فرودگاه های بین المللی و برخی از مبادی ورودی کشور برای اتباع خارجی از سال گذشته امکان پذیر بوده و تنها در کشورهایی مانند افغانستان، سومالی، ایسلند امکان پذیر است، آمریکا و کانادا باید برای ویزای کنسولگری اقدام کنند و نمی توانند فرودگاهی دریافت کنند. ویزا

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم