دوست ایرانی فقط شما آقا تورم


روزنامه همشهری: در دنیای بحرانی امروز روزهایی را بخوانید که مردم تورم و بحران مالی بالایی را تجربه کردند.

علیرضا احمدی: سال 1374 یکی از سخت ترین سال های اقتصاد ایران در دهه 70 بود. سالی که تورم بالا رفت و ارزش پول همراه با تورم بالا رفت، ثبت شد و این وضعیت آرامش روحی مردم را تحت تاثیر قرار داد و دغدغه سلامت انسان ها به یکی از مسائل اصلی کشور تبدیل شده است. ; تحولات اقتصادی که اقتصاد و مردم کشور تجربه کرده اند بی سابقه بوده و از آن زمان تاکنون تجربه نشده است.

کاهش قیمت نفت و نابرابری در درآمدهای ملی و مخارج خارجی باعث شده است که قیمت‌ها در بازارهای مصرف افزایش یابد و برخی کالاها مانند سیب‌زمینی با اعتراضات مردمی در برخی نقاط، وضعیت روانی خاصی برای افکار عمومی داشته باشد. اسلامشهر در استان تهران صبح روز پانزدهم فروردین ماه پس از خیزش مینی بوس مجبور شد.

اقتصاد ملی در سال دوم دولت دوم شرایط خاصی داشت. افزایش هزینه های داخلی از یک سو و بحران و تحریم های آمریکا از سوی دیگر شرایط را برای ایران سخت کرده است. در چنین مواردی، برنامه «پنج سال اول توسعه ملی» با تکمیل نسبی ارزیابی تکمیل شد و سال 1374 اولین سال اجرا به عنوان «پنج ماهه توسعه ملی» بود که متکی بر آزادسازی اقتصادی و خصوصی سازی بود. . بر اساس مدل ها و شرایط، هدف اصلی پروژه 1.5 درصد برآورد است.

همچنین در سال 1374 فعالیت وزارت نفت برای جذب سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت و گاز ایران با استفاده از الگوی قرارداد «مقابله» وارد مرحله جدیدی شد. این در شرایطی است که فشار آمریکا در این زمینه روز به روز افزایش می یابد. چند روز قبل از شروع سال 1374، در 15 مارس 1994، بیل کلینتون رئیس جمهور ایالات متحده این قانون را اعلام کرد. 12957 توسعه منابع نفتی ایران را محدود کرد و بدین ترتیب شرکت های آمریکایی را در معرض تجارت یا همکاری قرار داد. ممنوعیت در قرارداد صنعت نفت و گاز ایران.

دوست ایرانی فقط شما آقا  تورم

این قانون، اشخاص حقوقی ایالات متحده و سایر اشخاص یا نهادهای حاکم بر آژانس های ایالات متحده را از مشارکت در قراردادها یا محول کردن مسئولیت به اشخاص ثالث در قراردادهایی که شامل “نظارت یا کنترل توسعه منابع نفتی ایران” و “تأمین مالی برای توسعه میادین نفتی ایران” است، منع می کند. ، ممنوع. اگرچه این اقدام منجر به لغو قرارداد شرکت آمریکایی کونوکو با ایران شد، اما در اواسط سال 95، قرارداد توسعه میدان‌های A و E Siri به ارزش حدود 1.2 میلیارد دلار با ایران تکمیل شد. در کل فرانسه اولین پروژه صنعت نفت و بازار ملی گاز فروش محسوب می شود.

تصویب قرارداد حمل و نقل بین المللی بین دولت های ایران و ارمنستان در اردیبهشت ماه، افتتاح پایگاه میوه و تره بار در تهران با همکاری هاشمی رفسنجانی در اردیبهشت ماه، تاسیس پست بانک در شهریور ماه. تصویب موافقتنامه دولت، امضای 12 موافقتنامه همکاری های دوجانبه ایران و موزامبیک در مردادماه، موافقت هیئت وزیران با ساخت بزرگراه تهران-شمال در مردادماه، توسعه روابط سیاسی ایران و ویتنام در سفر هاشمی رفسنجانی به اینجا. کشور در مهرماه و ابلاغ مصوبه «ریشه‌کنی فقر از کشور» توسط رئیس‌جمهور در سفر به سازمان برنامه و بودجه در آسمان بهمن ماه، یکی از مهم‌ترین اخبار اقتصادی سال ۱۳۷۴ بود.

علی عمادی: همانطور که گفتیم تورم در دهه 70 در سال 74 به شدت افزایش یافت و رکورد 49.1 درصد را شکست. این افزایش اما منجر به رشد بازار سهام شد و کل سهام از 123.1 درصد به 1549.4 رسید. میانگین ارزش دلار در بورس غیرمجاز با 53.2 درصد افزایش بیش از 404 تومان معامله شد. این بار اما تجارت طلا و سکه همچنان از دیگر صنایع است و سکه تمام بهار آزادی با 45.5 درصد افزایش به طور میانگین 44 هزار و 170 تومان تخفیف خورد. قیمت بنزین نیز امسال دو برابر شده و از لیتری 5 تومان به 10 تومان رسیده است.

دوست ایرانی فقط شما آقا  تورم

قیمت مسکن در این کشور در آن سال نسبت به سال گذشته 34 درصد افزایش یافت. هر متر مربع واحد در کشور به طور متوسط ​​35 هزار و 800 تومان ارزش دارد. بعد از تهران، شیراز با 33 درصد رشد با رقمی معادل 45 هزار و 100 تومان در هر مترمربع، گران ترین میانگین قیمت را به خود اختصاص داده است. ارزان ترین میانگین قیمت مربوط به اراک است که متری 23600 تومان قیمت گذاری شده است.

میانگین نرخ اتاق در سال 74 نسبت به سال قبل در تمامی شهرهای منتخب افزایش بیشتری داشت، اما در زنجان پس از تهران بیشترین رشد را تجربه کرد. در زنجان هر مترمربع زیربنا بیش از 55 درصد معادل 29 هزار و 800 تومان افزایش یافت اما در تهران میانگین 61 درصد افزایش یافت.

متوسط ​​قیمت هر متر مربع برای هر واحد در تهران 95 هزار و 800 تومان است. بیشترین میانگین در منطقه یک 183 هزار و 300 تومان و کمترین آن در منطقه 18 50 هزار و 200 تومان است. میانگین قیمت ها در تمام مناطق در سال جاری افزایش یافته است. منطقه 5 با بیش از 83 درصد، منطقه 4 با 74 درصد، منطقه 8 با 73 درصد و منطقه 11 با 72 درصد بیشترین رشد را داشته اند. منطقه 17 با 36 درصد و منطقه 12 با 42 درصد کمترین نرخ را در 20 منطقه تهران افزایش دادند.

دوست ایرانی فقط شما آقا  تورم

متوسط ​​اجاره بها هر متر مربع در شهر تهران با 32 درصد افزایش به 392 تومان رسید. یعنی در آن سال برای یک آپارتمان 100 متری میانگین اجاره 39240 تومان (بدون سپرده) پرداخت شده است. بیشترین اجاره بها با 32 درصد افزایش نسبت به سال گذشته مربوط به منطقه 3 با متری 652 تومان و کمترین آن، منطقه 18 با 258 تومان به ازای هر متر مربع با 16 درصد افزایش نسبت به مدت 73 سال است. متوسط ​​اجاره بها در آن سال در منطقه 7 با 47 درصد افزایش به 567 تومان و در منطقه یک با 42 درصد افزایش به ازای هر متر مربع 551 تومان بوده است.

در سال 74 حقوق ها 37 درصد افزایش یافت و حداقل دستمزد 16 هزار تومان بود. متوسط ​​هزینه سالانه در سال جاری 90 هزار و 881 تومان در ماه است، در حالی که متوسط ​​درآمد خانوار ایرانی 69 هزار و 444 تومان در ماه است و اختلاف درآمد و هزینه خانوار به بیش از 31 درصد می رسد.

قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در سال جاری نزدیک به 44 درصد افزایش یافته است. گوشت گوسفندی در سال 74 با رشد 58 درصدی نسبت به سال گذشته به کیلویی 964 تومان رسید. این افزایش مصرف سالانه گوشت خانوارهای ایرانی 10 کیلوگرم کاهش یافت و به 76 کیلوگرم (6.3 کیلوگرم در ماه) رسید. علاوه بر این، افزایش قیمت باعث کاهش مواد غذایی، ماست، پنیر، شکر و تنباکوهای ایرانی و خارجی شد. در مقایسه با سال 1352 بیشترین افزایش هزینه خانوار با 51 درصد مربوط به پوشاک و کفش بوده است.

دوست ایرانی فقط شما آقا  تورم

دوست ایرانی فقط شما آقا  تورم

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances