در تجارت خارجی چه اتفاقی می افتد؟


روآرو- به گزارش صنعت، با توجه به افزایش تورم که طبق آمار حدود 45 درصد است، نرخ ارز نیز پیشتاز رشد بوده است، تا زمانی که با تورم مواجه هستیم، نرخ ارز کاهش پیدا نمی کند. اگرچه برجام بازگشته است، اما می توان انتظار داشت که دلار به شدت کاهش یابد، برخلاف شرایط ممکن است رکود موقتی در بازار ایجاد شود، اما در صورت عدم بهبود سرمایه، نرخ ارز ادامه خواهد داشت. ایستادن. اراده.

به گزارش فرارو، به گفته تحلیلگران تجارت خارجی، اگر قیمت بالای خط 30 هزار تومان باقی بماند، ممکن است افزایش ارزش بیشتری در تجارت خارجی رخ دهد. این در حالی است که بسیاری از مخالفان بر این باورند که بازار پس از مذاکرات با تغییر جو مواجه شده و با آشتی در بازار، دلار آمریکا به کمتر از 30 هزار تومان بهبود می یابد.

رشد پول در سایه سردرگمی برجام
مشاور وحید شقاقی شهری در امور بازرگانی مصاحبه با فرارو وی با اشاره به اینکه امروز عوامل کلیدی تاثیرگذار بر نتایج تغییر نکرده است، گفت: در هفته های اخیر اتفاق خاصی در صنعت اقتصاد کلان نیفتاده است که انتظار داشته باشیم ارزش پول به این شکل افزایش یابد، اما برعکس، افزایش عدم اطمینان. و افزایش انتظارات از تورم، ارز رشد کرده است.

وی افزود: به عبارتی اتفاقاتی که در مذاکرات برجام افتاد در کنار اخبار ناگوار عامل اصلی افزایش قیمت دلار است و از سوی دیگر همه شواهد نشان می دهد که مذاکرات دوام خواهد داشت. به مدت 4 تا 5 ماه.در این بین اخبار متفاوتی از مذاکرات منتشر می شود، بنابراین دلار تغییر خواهد کرد.

شقاقی با اشاره به اینکه بانک باید کار کند، گفت: اگر بازار بخواهد دارایی های خود را رها کند، روحیه همچنان بالا می رود که منجر به تورم بیشتر می شود، بنابراین بانک “ما باید بتوانیم این کار را انجام دهیم.” سخت. حکمرانی بهتر از تجارت خارجی، کنترل انتظارات مالی برای کنترل اقتصاد، حتی الان هم پول 30 هزار تومان منفجر شده است، این رقم حمایتی شده است، بنابراین آوردن کمتر از 30 هزار تومان سخت بود. .

این تحلیلگر افزود: در حال حاضر اتفاقاتی مانند تجارت ایران و تجارت بین‌الملل، قیمت جهانی نفت، صادرات نفت و مشتقات نفتی، صادرات نفت نیست، مدیریت چشم‌انداز افزایش قیمت‌ها و عملکرد برجام همگی بخشی از برنامه‌ها هستند. وضعیتی که آینده قیمت ها را تحت تاثیر قرار می دهد.» از سوی دیگر مدیریت متمرکز و تامین نیازهای خارجی نیز حائز اهمیت است.

وی گفت: در حال حاضر مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه شود اهمیت آرامش در اقتصاد است که باید انتظارات تورمی را حفظ کرد زیرا اگر این انتظارات بالا برود توقف رشد دلار بسیار سخت خواهد بود. ” بررسی کنید تا دلار ادامه پیدا کند.

آیا پول در کانال 30 هزار تومانی ثابت می ماند؟دلایل زیادی برای رشد دلار
ساسان شاهویسی کارشناس مسائل مالی مصاحبه با فرارو وی گفت: در وهله اول، اگر به منحنی تقاضای دلار در روزهای منتهی به دی ماه نگاه کنیم، متوجه می شویم که چه در داخل و چه در خارج از کشور به دلیل مسافرت و ترم آخر دلار است. در طراحی، تقاضا برای دلار به صورت اسکناس افزایش یافت و این امر باعث افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت شد، مفهومی که در سال های مختلف تکرار شده است.

وی افزود: دوم اینکه ارزش جهانی دلار طی چند روز گذشته دچار مشکل شده است که خود را در کاهش قیمت طلا و ارزهای دیجیتال نشان داده است، آن هم ادغام منطقه ای با کشورهای همسایه و گفت و گوی بین المللی است. همچنین موضوعی است که نرخ ارز را در چارچوب گفتگوهای بریکس تعیین می کند.

وی گفت: بر اساس برنامه پنج ساله چهارم و پنجم، نرخ ارز باید به عنوان تنظیم کننده نرخ ارز شناور تعیین شود. نرخ ارز به این صورت بود که پس از چند سال با فشرده شدن فنر نرخ ارز، ارزش ارز در کوتاه مدت در سال 97 افزایش یافت، بنابراین به هیچ وجه نباید کارمزد نرخ ارز محدود شود، اما بانک مرکزی باید بازار را کنترل و تنظیم کند.

این کارشناس اقتصادی افزود: از سوی دیگر تفاوت زیادی بین مفهوم مدیریت مالی و موضوع تغییر قیمت وجود دارد، بنابراین نرخ ارز به این صورت خواهد بود که برخی از مردم انتظار دارند دولت نگاه دقیقی به توسعه بازار داشته باشد. وی گفت: تجارت خارجی از طریق نرخ ارز پایدار خواهد بود و می‌توانند در سطح خرد و کلان به منافع خود دست یابند که باعث افزایش نرخ ارز نیز می‌شود.

وی افزود: همچنین باید توجه داشت که بخشی از وضعیت بازارهای خارجی در اختیار بانک مرکزی و حتی دولت نیست، زیرا در ماه های اخیر به دلیل درگیری در افغانستان، تجارت وارد شده است، منافع خارجی گرفته شده است. در مورد ایران، مثلا دلار هرات بسته شد و این رابطه معکوس شد و تقاضای دلار از افغانستان به ایران منتقل شد و این تجارت تبدیل به ارز شد، در عراق هم همین‌طور است، تقاضا برای تغییر افزایش یافته و عراقی‌ها را بر آن داشته است. رئیس جمهور اعلام کند که تا زمانی که ایالات متحده به دولت عراق ارز ارائه نکند، نمی توانند کاری انجام دهند که این امر باعث افزایش روابط تجاری شده است، تقاضا و سپس افزایش بیشتر قیمت ها.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances