داستان هشدار پلمپ به برخی شرکت های فناوری چیست؟ –


سازمان نظام رایانه ای تهران (نصر) طی روزهای اخیر بحث ارسال اخطاریه به برخی از شرکای تجاری خود از جمله آسیاتک، رمیس و روش های پرداخت اتحادیه صنف فناوران رایانه را مطرح کرده است. این سازمان گفت: زمانی که سازمان در 17 شهریور موافقت کرد که اخطاریه ارسال نشود و فقط با مکاتبه با دبیرخانه نصر تهران انجام شود، این روند متوقف نشد و به شرکت ها 15 روز فرصت داده شد تا مجوز بگیرند.

حسین اسلامیرئیس انجمن صنفی رایانه ای استان تهران به زومیت گفت: «بر اساس قانون اتحادیه، موسسات خیریه با ارسال نامه ای به کسبه از آنها برای دریافت مجوز دعوت می کنند. اما دعوت جدید سازمان تهدیدی است و بر اساس ماده 27 آمده است که در صورت درخواست اتحادیه ها و موافقت بنگاه ها می توان آن را تعطیل کرد.سازمان هایی که از سازمان مجوز ندارند.

اسلامی افزود: این زمانی بود که انجمن نصر با تصویب دولت و هیئت حاکمه، قانون خود را تحت عنوان «حمایت از توسعه دهندگان نرم افزار» داشت. بر اساس این قانون انجمن نصر از شمول ماده 27 نهاد صنفی خارج می شود.

اسلامی می‌گوید که طبق قانون، شرکت‌های B2C که خدمات سرتاسری به انسان‌ها ارائه می‌کنند باید از سازمان‌هایشان مجوز بگیرند، اما این در مورد همه شرکت‌ها صدق نمی‌کند. به عنوان مثال، شرکت های بزرگ در صنعت بانکداری یا اطلاعات و سایر شرکت های بزرگ که دارای مجوز از ارائه دهندگان مختلف مانند ارشاد و بانک مرکزی و غیره هستند، نیازی به اخذ مجوز نمایندگی ندارند. وی افزود: این درگیری 15 ساله است، اما اکنون رئیس اتحادیه فناوران رایانه نظر خود را در این مورد اعلام کرده است، در صورتی که نیازی به این کار در قانون نیست.

در مقابل، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به زومیت گفت که تشکلی ندارند که حقوق خاص خود را داشته باشد و ماده ۲ قانون نظام صنفی به صراحت اعلام کرده است که تمامی اشخاص حقوقی و یا به صورت قانونی به طور مستقیم یا غیرمستقیم محصولات و خدمات ارائه می کنند. به مصرف کنندگان باید توسط آژانس تایید شود. فرجیا فرجی وی افزود: بر اساس قانون اتحادیه، برخی از صنایع شامل تبصره های قانون می شوند و شامل قانون سازمان نمی شوند مانند نظام مهندسی، دندانپزشکی، پزشکی، ادغام و غیره. مربوط به نظام صنفی

فرجی در خصوص ایجاد قانون تشکل های تجاری گفت: در زمان تصویب این قانون گفته شد که افراد باید مجوز داشته باشند و اشخاص حقوقی حق دارند که انجمن نصر در آن زمان ایجاد شد. سازنده نرم افزار اما شرکت هایی که خرده فروش هستند می خواستند دور هم جمع شوند و تشکلی تشکیل دهند که کمی بعد انجمن نصر با مدیرعامل انجمن صنعت و معدن تهران و معاون بازرگانی تفاهم نامه امضا کرد. همانطور که تشکل های قانونی در شبکه و کامپیوتر منطقه می آیند و به عضویت سازمان در می آیند، اما مجبور نیستند به اتحادیه بپیوندند.

رئیس انجمن مهندسین کامپیوتر به صراحت گفته است که اعضای سازمان می توانند به هر سازمانی بجز سازمان بپیوندند، اما این موضوع تأثیری بر اعضای آنها در سازمان ندارد. وی افزود: هشدارهای قبلی به شرکت هایی که بدون مجوز فعالیت می کنند نیز داده شده بود.

محمدرضا فرجی تهرانی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه class=

اما اکنون عضو هیئت مدیره انجمن نصر هستیم که شامل سرپرست شرکت رامیس (برای ارائه سرور شبکه با گارانتی)، آسیاتک (برای غیر گارانتی) برای توزیع مودم) و بهبود فناوری، چشم انداز. . از معامله گر فردا، خبر دریافت کنید..

فرجی همچنین درباره روند تفاهم سازمان با سازمان نصر به زومیت گفت که در این جلسه در مورد آن صحبت کردیم و اکثر سازمان های بزرگ در حال ارسال هشدار به اعضای نصر هستند. وی افزود: این سازمان درخواست کرده است که شکایات اتحادیه ها به کمیته انضباطی ارجاع شود در حالی که قانون این سازمان را از این کار منع کرده است.

بعداً این دوستان به پلیس محلی و وزارت صمت و اتاق اصناف مراجعه کردند و گفتند که با ما به توافق رسیده اند. طبق گزارش 27 شما حق تعطیلی ندارید. تا جایی که من اطلاع دارم هیچ توافق و امضایی از طرف ما وجود نداشته و این موضوع مورد اذعان ما بوده است.

فرجی گفت: اتحادیه صنف فناوران رایانه مورد تایید سازمان های ذیربط از جمله پلیس امنیت، سازمان صمت، تعزیرات، سازمان حمایت مالی، پلیس امنیت، کارشناسی، ناجا و تمامی فعالیت های مرتبط است. دانش مالی و فکری، سازمان را تصدیق می کند. وی با اشاره به اینکه این قانون در انجمن صمت تصویب می شد و وزارت بهداشت هر سال با این سازمان خاتمه می یافت. نه هر سازمان دیگری. فرجی افزود با توجه به رفتار هفته گذشته انجمن نصر نسبت به نتیجه اقدام قانونی خواهد کرد.

انجمن نصر دیروز در تماسی تلفنی از کلیه اعضای این سازمان درخواست کرد در صورت دریافت گزارش از سال 98 از سوی اتحادیه تکنسین های رایانه، اطلاعات خود را حداکثر تا چهارشنبه 15 دی ماه به آدرس Info@tehrannsr.org ارسال کنند. رئیس انجمن صنفی رایانه ای استان تهران زومیت سال را معرفی کرد پشتیبانی، مشکلات ما هرگز نباید تأثیر مسائل تجاری و شخصی مضاعف را ببینیم که به تنهایی به افراد منتقل می شود. وی افزود: باید این تعارضات به گونه ای حل شود که دود آن به چشم کسبه نرسد و وضعیت فعلی با گفتگو حل نشود. از این رو سازمان در نظر دارد با رعایت انطباق، مشکل قدیمی را یکبار برای همیشه حل کند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances