جنگنده مافوق صوت لاکهید مارتین F-22 Raptor چه ویژگی هایی دارد؟


روآرو- نسل پنجم لاکهید مارتین F-22 Raptor یک هواپیمای ضد رادار تاکتیکی پیشرفته است که توسط نیروی هوایی ایالات متحده استفاده می شود. این جنگنده که توسط مرکز سیستم های هوانوردی در پایگاه نیروی هوایی رایت-پترسون در اوهایو توسعه یافته است، یک جنگنده خلبان، دو موتوره و رادارگریز است که در دسامبر 2005 وارد خدمت نیروی هوایی ایالات متحده شد.

به گزارش فرارو، رپتور به عنوان یک جنگنده هواپیما طراحی شده است، اما همچنین قادر به نبردهای زمینی، جنگ الکتریکی و ماموریت های اطلاعاتی است. این هواپیما برای جایگزینی جت جنگنده F-15 با رادارگریزی بیشتر، چابکی و موارد دیگر طراحی شده است.

با این حال، ارتش ایالات متحده تولید این هواپیماها را در آوریل 2009 متوقف کرد، زیرا رابرت گیتس وزیر دفاع در بیانیه ای اعلام کرد که پنتاگون برنامه F-22 Raptor لاکهید و تولید پیشرفته جت های جنگنده F-35 را تکمیل کرده است. .

اما در روزهای اخیر اعلام شد که نیروی هوایی آمریکا قراردادی 10 ساله با شرکت لاکهید مارتین برای ارتقاء F-22 Raptor امضا کرده است. البته این معامله 10.8 میلیارد دلاری هنوز بالقوه است و معامله نهایی هنوز انجام نشده است.

آخرین بار نیروی هوایی ایالات متحده F-22 را در سال 2012 دریافت کرد. این نیرو می گوید که اکنون 183 F-22 Raptor دارد.

مشخصات جنگنده نسل پنجم لاکهید مارتین F-22 Raptor

F-22 Raptor اولین نسل پنجم ارتش ایالات متحده بود. یک هواپیمای جنگنده دو موتوره و تک خلبان رادارگریز با برتری هوایی برتر. ارتش برد تا 1600 مایل دریایی (2963 کیلومتر) را گزارش کرده است.

این جنگنده مجهز به فناوری های استتار است که حفاظت از بقا و مرگبار را در برابر تهدیدات هوا به هوا و سطح به هوا فراهم می کند.

این هواپیما 2 ماخ را با حداکثر سرعت 2 ماخ (2450 کیلومتر در ساعت)، دو مهمات ترکیبی 1000 مهمات نیروی مستقیم GBU-32 و توپ M61A2 حمل می کند.

علاوه بر پیکربندی هوا به هوا، جنگنده رپتور دارای AIM-120 AMRAAM و دو AIM-9 Sidewinder است.

همچنین از فناوری داخلی اویونیک برای هدایت و پشتیبانی سلاح استفاده می کند.

گفته می شود این جنگنده 18.92 متر طول و طول بال های آن 13.56 متر است. وزن آن 19700 کیلوگرم است و با پر شدن اسلحه وزن آن به 29410 کیلوگرم افزایش می یابد.

ظرفیت سوخت رپتور 8200 لیتر است. اما دو برابر سوخت اضافی برای این جت جنگنده ایجاد شد که گنجایش 12000 لیتر دارد.

جنگنده مافوق صوت لاکهید مارتین F-22 Raptor چه ویژگی هایی دارد؟

آیا پایان F-22 Raptor نزدیک است؟

در اوایل سال جاری، ژنرال کلینتون هینوتی، رئیس ستاد نیروی هوایی ایالات متحده، اعلام کرد که تولید رپتور تا سال 2030 به چهار سال می رسد. او همچنین گفت که این آتش نشان به پایان عمر خود نزدیک شده است.

هینوته همچنین توضیح داد که به دلیل قدمت این هواپیما، رقیب شایسته ای برای دفاع از دوستانی مانند تایوان، ژاپن و فیلیپین در برابر تهدیدات چین نخواهد بود.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances