تمام امیدهای یک سال بد


وب سایت Aso: 2020 سال خوبی برای کل جهان نیست. نتیجه کرونا یک سایه سیاه در سراسر جهان است. اما حالا که امسال را پشت سر گذاشتیم، اخبار و اتفاقات خوبی که در سال ۲۰۲۰ رخ می دهد را در این مقاله بخوانید.

1. سالی بی سابقه برای انرژی های تجدیدپذیر

قبل از گسترش جهانی، تقاضا برای انرژی های تجدیدپذیر رشد داشت و این رشد در سال 2020 ادامه یافت. برای مثال، در سه ماهه اول سال 2020، نیمی از کل تولید برق در بریتانیا از منابع انرژی تجدید پذیر تامین می شود و تولید برق بادی ایجاد شده است. مواد جدید برای تولید انرژی پاک

گسترش انتقال جهانی و کنترل تغییرات آب و هوایی منجر به کاهش سوخت های فسیلی شده است. همچنین در سال 2020، بزرگترین تولیدکننده نفت اتحادیه اروپا قول داده است که از حفاری خودداری کند.

1. افزایش دسترسی مصرف کنندگان به برق

بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی در ماه اکتبر، تلاش ها برای بهبود دسترسی به برق در کشورهای توسعه یافته نتیجه داده است. پروژه های برق در هند و برخی از کشورهای آفریقایی میلیون ها نفر را به شبکه متصل کرده اند و کارشناسان می گویند که این مدل باید در طول و پس از شیوع بیماری همچنان وجود داشته باشد.

3. سعی کنید در خارج از شهر رانندگی کنید

همچنین خبرهای خوبی در مورد هوای پاک در شهر وجود دارد. حضور خودروهای شخصی شهری کاهش یافته است و این باعث افزایش سود برای مشاغل و جوامع محلی شده است. برایتون، یورک، گنت، اسلو، کپنهاگ، مادرید، بارسلونا و بوگوتا از جمله شهرهایی هستند که از این اقدام حمایت کرده اند.

تمام امیدهای یک سال بد

4. کاهش سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی

صندوق بازنشستگی بریتانیا (نست) اعلام کرده است که در شرکت هایی که در زمینه استخراج زغال سنگ، حفاری نفت و گاز در قطب شمال فعالیت می کنند سرمایه گذاری نخواهد کرد. لویدز، بزرگترین شرکت بیمه جهان، همچنین اعلام کرده است که از سال 2022 طرح های بیمه ای جدیدی را برای پروژه های حفاری زغال سنگ، نفت و گاز در قطب شمال اعلام نخواهد کرد.

5. لباس سفید در اسکاتلند

اسکاتلند در نوامبر تاریخ ساز شد و اولین کشوری بود که لباس های سفید و غیرنظامی تولید کرد. معترضان از این اقدام استقبال کردند و مدعی شدند که اسکاتلند “نمونه خوبی” برای سایر کشورها خواهد بود. Bloody Times گزارش داد: تصمیم اسکاتلند یک موقعیت برد-برد است [جنبش]”عدالت در مورد لباس پوشیدن مناسب و اذعان به نیازهای زنان و مردان باردار و ارائه محصولات مرتبط با این نیازها است.”

6. مبارزه با مالاریا و سل را افزایش می دهد

در ماه نوامبر، سازمان بهداشت جهانی گزارش داد که مرگ و میر ناشی از مالاریا در 20 سال گذشته به کمترین میزان خود یعنی تقریبا 60 درصد رسیده است. این بدان معناست که بین سال‌های 2000 تا 2019، از 1.5 میلیارد مورد مالاریا و 6.7 میلیون مرگ مالاریا در سراسر جهان جلوگیری شد. با این حال، سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که کووید 19 تهدیدی برای موفقیت ضد آنفلوانزای آن است و از کشورها خواسته است تا برای تأثیر بهتر، ارائه ابزارهای جدید و افزایش بودجه اقدام کنند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز گزارش سالانه سل خود را در نوامبر منتشر کرد که نشان می‌دهد مرگ و میر جهانی بین سال‌های 2015 تا 2019 14 درصد کاهش یافته است. بیش از 60 میلیون فرد متوفی از سال 2000 تحت درمان پزشکی قرار گرفته‌اند، تصویر فوق‌العاده‌ای است.

7. خبرهای خوب در مورد HIV و ایدز

تمام امیدهای یک سال بد

بر اساس گزارش موسسه بهداشت بریتانیا، تعداد موارد جدید اچ آی وی در بریتانیا به کمترین میزان خود در 20 سال گذشته رسیده است. تا سال 2020، پیشرفت قابل توجهی در بهبود پیشگیری از HIV حاصل شده است.

8. عربستان و فلسطین ازدواج کودکان را ممنوع کرده اند

تا سال 2020، عربستان سعودی ازدواج کودکان را ممنوع کرده و حداقل سن ازدواج را 18 سال تعیین می کند. تا سال 2019، دولت ازدواج کودکان زیر 15 سال را ممنوع خواهد کرد. در گذشته برای ازدواج دختر و پسر محدودیت سنی وجود نداشت. این محدودیت جدید است، اما دارای معایبی است: جوانان زیر 18 سال هنوز می توانند ازدواج کنند و اجازه دادگاه ویژه به آن داده می شود. اما با توجه به وضعیت این کشورها می توان این خبر را خوب دانست.

فلسطین همچنین ازدواج کودکان را تا سال 2020 ممنوع کرد و بنگلادش هم کاری انجام داده است. بر اساس گزارش یونیسف، درصد دخترانی که قبل از 18 سالگی ازدواج کرده اند از 64 درصد در سال 2010 به 50 درصد تا سال 2020 کاهش یافته است. در واقع، این بدان معناست که 10 میلیون دختر در بنگلادش از ازدواج کودکان در ده سال گذشته نجات یافته اند.

9. برای پنجمین سال متوالی تعداد قربانیان خشونت کاهش یافته است

بر اساس شاخص جهانی جنایات، تعداد قربانیان خشونت در سال 2020 برای پنج سال متوالی کاهش می یابد. در مقایسه با سال 2014، تعداد قربانیان با 59 درصد کاهش به 13826 نفر رسید. علاوه بر این، طبق تحقیقات، میزان بروز خشونت در 103 کشور بهبود یافته است.

10. واکسن کرونا سریع ترین واکسنی است که تا به حال تهیه شده است

ویروس کویت 19 جهان را شوکه کرد و ویرانی به بار آورد، اما جرقه اتحاد جهانی جدیدی نیز زد. در طول یک سال، نه تنها واکسن های مختلف ساخته شده، بلکه مجوز دریافت کرده اند و اکنون واکسینه شده اند. همانطور که یکی از دانشمندان می گوید: “در 11 ماه گذشته، 10 سال کار انجام شده است.”

تمام امیدهای یک سال بد

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances