به‌روزرسانی‌های زنده کووید: 10 میلیارد واکسن برتر جهان


عکس ها
اعتبار …ویکتور موریاما برای نیویورک تایمز

هنگامی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در دسامبر 2020 برای دریافت واکسن Pfizer-BioNTech علیه ویروس کرونا آستین های خود را پایین زد، یکی از اولین اقدامات در جهان را آغاز کرد. اعلام شلیک کووید، او اعلام کرد که او “آغازی را رقم زده است”. پایان.”

سیزده ماه بعد، تخمین‌های آن به دور از حقیقت ثابت شد، اما 10 میلیارد واکسن در سراسر جهان تجویز شده است، که نشانه‌ای از شوکی است که دولت‌ها و شرکت‌های دارویی ابداع کرده‌اند و به بسیاری از کشورها اجازه می‌دهد به آینده نزدیک برای مردم خود فکر کنند. همزیستی با ویروس اما نه با آن.

نکته اصلی که تا روز جمعه بر اساس پروژه جهان سوم در داده دانشگاه آکسفورد به آن رسیده است، هنوز به نمایشگاه نرسیده است، اگرچه 10 میلیارد دوز می تواند حداقل به معنای حداقل یک دوز برای کل جهان 7.9 میلیارد نفر باشد.

در کشورهای ثروتمند، 77 درصد از جمعیت حداقل یک دوز دریافت می کنند، در حالی که در کشورهای کم درآمد این میزان کمتر از 10 درصد است. در حالی که آمریکای شمالی و اروپا برای غلبه بر افزایش حمایت Omicron با هم رقابت می‌کنند، با اینکه برخی کشورها حتی یک سوم جمعیت جهان را در نظر می‌گیرند، بسیاری از آنها در آفریقا و مناطق فقیر آسیا زندگی می‌کنند و هنوز برای اولین بار منتظر هستند. . سوزن.

ایالات متحده پنج برابر بیشتر واکسن های اضافی – تقریباً 85 میلیون – نسبت به همه واکسن های تزریق شده در کل نیجریه، پرجمعیت ترین کشور آفریقا، تزریق کرده است.

مادوکار پای، استاد بیماری‌های عفونی و آمار زیستی در دانشگاه مک گیل در مونترال، گفت: “ده میلیون دوز یک پیشرفت در علم است، اما نه در حوزه یکپارچگی جهانی.”

و همه واکسن ها یکسان نیستند. آنهایی که در چین ساخته شده اند نسبت به مهارکننده های mRNA Pfizer-BioNTech و Moderna موثرتر هستند. و در حالی که تقریباً تمام واکسن‌های کووید در جهان از بیماری‌های شدید محافظت می‌کنند، تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که معمولاً محافظت کمی در برابر بیماری ناشی از Omicron وجود دارد.

نتیجه تفاوت در واکنش توسط Omicron گزارش شده است که اولین بار در آفریقای جنوبی مشاهده شد. ایمن سازی کم بر گسترش بیماری های عفونی در همه جا و با پتانسیل جهش تأثیر می گذارد.

با وجود این واقعیت که کوواکس، ائتلاف جهانی ضد فساد که از توزیع کمک های مالی کشورهای ثروتمند حمایت می کند، محموله های خود را افزایش داد، این اختلاف همچنان ادامه دارد. پس از شروع آهسته به دلیل ذخیره سازی از کشورهای ثروتمند و شیوع گسترده ای که صادرات را مختل کرده است، کوواکس در این ماه گفت که میلیون ها دوز خود را ارسال کرده است – حتی اگر کمتر از نیمی از هدف اولیه او باشد.

داده های نادرست در رسانه ها و بدبینی دولت ها و شرکت های دارویی واکسن های ضد فساد را در بسیاری از کشورها مصرف کرده است. مهم نیست که مردم کجا از تلقیح لذت می‌برند، ارسال واکسن به مکان‌های دور با سلامت ضعیف می‌تواند دشوار باشد.

توماس هیل، کارشناس حقوق مدنی در دانشگاه آکسفورد، در جنوب صحرای آفریقا گفت: “ما شاهد واکسن‌های عالی در شهرها و شهرک‌ها هستیم، جایی که حفاظت از دارو مانند فرود است، اما تدارکات قبل از ورود به شهر آغاز شده است. چالش کلی ایجاد سیستم های بهداشتی قوی در این کشورها.”

کشورهای با درآمد بالا برنامه هایی را برای کمک اعلام کرده اند، از جمله سپاه جهانی کووید، یک برنامه دولت ایالات متحده برای کمک به کشورها در عبور از ترانزیت و صادرات. اما کارشناسان می‌گویند چالش مهم دیگر این است که کشورهای ثروتمند با دور زدن محدودیت‌های میراث واکسن موافقت نمی‌کنند و به شرکت‌های دارویی برای آموزش فناوری به آنها اعتماد نمی‌کنند تا کشورهای فقیر بتوانند داروهای محلی تولید کنند.

به عنوان مثال، آفریقای جنوبی، مرکزی را برای شروع توسعه واکسن mRNA ایجاد کرده است که در آن دانشمندان، با حمایت WHO، در تلاش هستند واکسن مدرنا را از ابتدا معکوس کنند، زیرا تولیدکنندگان آمریکایی فناوری آن را به اشتراک نخواهند گذاشت.

دکتر. این را با بازسازی لاستیک در هنگام آتش گرفتن ماشین مقایسه کنید.

وی گفت: ما از این بیماری همه گیر آموخته ایم که خیریه در سلامت جهانی کارساز نیست و صدقه همان عدالت نیست. و این همان چیزی است که کشورها به دنبال آن هستند – راهی که بتوانند خود را نجات دهند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances