بررسی قیمت الکتروموتور

البته الکتروموتور های سه فاز اغلب دارای توان های بیشتر از ۴ kw می باشند. اغلب موتورهای الکتریکی دوار هستند اما موتور خطی هم وجود دارد . موتورهای اسب بخار کوچک “هدف عمومی” – این موتورها اغلب از فولاد رول شده ساخته می شوند ، موتورهای چند منظوره ای هستند که برای طیف متنوعی از کاربردهای صنعتی مناسب هستند و معمولاً در دامنه های قدرت از 0.33-2 اسب بخار (0.25-1.49 کیلووات) ارائه می شوند. این امر بیشتر در کاربردهای بزرگ صنعتی به چشم می آید. حداقل هزینه نگهداری: عدم بهره مندی از ذغال نیاز به تعویض آن را در این نوع موتورها از بین برده و بنابراین هزینه های نگهداری موتورهای بدون ذغال کاهش یافته است.

امروزه کارکرد الکتروموتور های سه فاز در صنایع نسبت به قبل افزایش یافته است و یکی از دلایل این امر نیز گسترش عملکرد های صنعتی و پیشرفت چشمگیر در بهره برداری از تجهیزات صنعتی می باشد. بسیاری از تجهیزات الکترونیکی باید در طول مدت استفاده در مواجه شدن با آلایندهها، رطوبت و ضربه از خود مقاومت نشان دهند. شرایط کاریموتور: منظوراز شرایط کاری آن است که بررسی کنیم موتوری که برای کارمورد نظرانتخاب شده است، چه مدت می تواند در حالت خاموش یا تحت بارکامل باشد. با این فرض که جریان فازهای ۱ و ۲ سینوسی با دامنه مساوی و ۹۰ درجه اختلاف باشد، به بررسی شار در لحظات مختلف می پردازیم. برای خرید الکتروموتور سه فاز بسته به نیاز و میزان بودجه اختصاصی میتوان برند هایی را بررسی کرد. توان موتور های الکتریکی سه فاز نیز در خرید آن ها بسیار مهم می باشد که معمولا بر حسب kw یا اسب بخار بیان می شود. می توان الکتروموتور ها را بر اساس برند و کشور سازنده نیز تقسیم بندی نمود.

این موتور های الکتریکی را بر اساس دوری که دارند، به چهار دسته ۷۰۰ دور، ۱۰۰۰ دور، ۱۴۰۰ دور و ۳۰۰۰ دور تقسیم بندی می کنند. دنده دور دیگ چدنی یک تکه و جک دار می باشد. از جمله محیط هایی که استفاده از موتور سه فاز در آن ها لازم و ضروری می باشد، می توان به صنایع پتروشیمی، صنایع خودرو سازی، صنایع معدن، صنایع دارویی، صنایع سیمان و صنایع غذایی و بسیاری از صنایع دیگر اشاره نمود. در این بین الکتروموتور تک فاز را نیز می توان به عنوان تجهیزاتی معرفی نمود که با دریافت الکتریسیته، انرژی جنبشی مورد نیاز صنایع و تجهیزات سنگینی که از آن ها استفاده می کنند را فراهم می آورند.

این روش نیز به دلیل مشکلاتی که برای خارج کردن مقاومت ها, زمان و تجهیزات مورد نیاز دارد کمتر استفاده می شود. الکتروموتور سه فاز را مانند بسیاری از تجهیزات صنعتی دیگر، می توان با در نظر گرفتن معیارهای متفاوتی به صورت های مختلفی دسته بندی کرد. به همین دلیل است که قیمت انواع موتور الکتریکی از برند یادشده می تواند از محدوده 2 میلیون تومان تا بیش از 350 میلیون تومان (در زمان نگارش مقاله) باشد. مشخصات فنی این نوع از موتورهای الکتریکی و به طور کلی تمام الکتروموتور ها را می توان از روی پلاک موتور مشخص نمود. هنگامی که آهن باریکی را روی یک پایه قرارداده و آهنربایی را به آن نزدیک می کنیم، مشاهده می کنیم قطعه آهن به طرف آهنربا حرکت می کند.

100 در 100 با آهنربا بازی کرده اید؛ یک طرف دو آهنربا هم دیگر را جذب و طرف دیگر هم دیگر را دفع می کنند. اما در طرف مقابل چدن ماده ای سنگین است و موتورهای ساخته شده با این آلیاژ آهنی، وزن بالایی دارند. هرکدام از این پوسته ها مزیت ها و معایبی دارند که بسته به نوع کاربری و محیط مورد استفاده باید انتخاب شوند. از لحاظ جنس بدنه نیز، می توان آن ها را با پوسته آلومینیومی یا چدنی در بازار تهیه نمود. معمولاً الکتروموتورهای سبک و کوچک با کارکردی محدود و توان پایین را از بدنه های آلومینیومی می سازند. تفاوت قیمت الکتروموتور موتوژن چدنی و آلومینیومی چیست؟ موتوژن و الکتروژن از برند های ایرانی مطرح هستند که از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار می باشند. الکتروموتورهای تولیدی این شرکت امروزه با بسیاری از برندهای چینی از جمله الکتروموتور استریم از نظر کیفی و قیمتی قابل رقابت هستند. در این بین انتخاب الکتروموتوری که بتواند نیاز های فنی و کاربری مورد نیاز را تامین کند و قیمتی به صرفه تر داشته باشد تا هزینه تمام شده دستگاه ها را بتواند معقول کند نیاز به مشاوره و تجربه ای است تا از اتلاف وقت و هزینه پیشگیری کند.

دینام های ایرانی نیز در بازار مشغول رقابت هستند و از لحاظ قیمتی نمیتوانند با موتورهای چینی رقابت کنند اما از لحاظ کیفیتی تقریبا میتوانیم بگوییم که در عرصه سه فاز با موتور های چینی برابری میکنند اما در عرصه تکفاز طبق مشاهدات و شنیده های مصرف کنندگان موتور های ضعیف تری از الکتروموتور های چینی هستند. به خاطر همین موضوع پمپ های سانتریفوژ را با شیر فلکه بسته راه اندازی می کنند. معمولا الکتروموتورهای القایی را بر اساس تعداد کلاف های استاتور تقسیم بندی می کنند. سری موتورها: استاتور به صورت سری با روتور است و باعث می شود جریان های میدان آنها یکسان باشد. استاتور و روتور این الکتروموتور ها شبیه استاتور و روتور الکتروموتور های سه فاز است با این تفاوت که در این استاتور دو نوع سیم پیچی (سیم پیچ اصلی) و (سیم پیچ راه انداز یا کمکی) تعبیه می شود.

الکتروموتور سه فاز بر اساس نسبت دور و توانی که دارد، و همچنین میزان گشتاور و سرعتی که در آن عملکرد دارد، با مقدار انرژی متفاوتی قابلیت راه اندازی خواهد داشت. زمانی که با کار کم در حال کاراست ،ضریب قدرتش کاهش می یابد تغییر دور این الکتروموتور با روش کاهش ولتاژ غیر ممکن است و نیاز به دستگاه (AC Drive) برای این کار دارد الکتروموتورهای آسنکرون قفس سنجابی به تغییرات ولتاژ حساس هستند و در صورت کم شدن ولتاژ جریان جریان آن به همان نسبت افزایش می یابد گشتاور پایینی دارد در هنگام استارت این الکترو موتور جریان زیادی را از شبکه در حدود 3 تا7 برابر جریان نامی می گیرند. وقتی فرآیند آغاز و توقف فعالیت یک موتور به صورت نرم و دقیق انجام شود، تنش الکتریکی و مکانیکی الکتروموتور کاهش مییابد و در نهایت افزایش طول عمر این تجهیز صنعتی را به دنبال دارد. موتور های سه فاز مصرف صنعتی دارند و از لحاظ راندمان و طول عمر نسبت به دینام های تکفاز برتری قابل ملاحظه ای دارند.

جایی که مشتری به دنبال خرید یک دینام با کیفیت و طول عمر مناسب و البته با کمترین قیمت است. به همین دلیل است که بسیاری از مشتریان ایرانی، به دنبال خرید دینام موتوژن هستند. الکتروموتور معمولی CEMP نیز با توجه به استفاده از آخرین استانداردها جزو موتورهای با کیفیت و پرطرفدار محسوب می شود. این شرکت با سابقه طولانی بیش از 40 ساله، امروزه به سطح بالایی از تخصص، تجربه و کیفیت رسیده است. الکتروموتورهای استریم STREAM دارای کیفیت خوب و قیمت مناسب می باشد. بهصورت کلی الکتروموتورها دارای سه مدل یا نوع هستند که شامل الکتروموتورهای AC، الکتروموتورهای DC و الکتروموتورهای خاص مانند یونیورسال هستند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد https://upsanat.ir/product-category/electricmotor/ لطفا از سایت ما دیدن کنید.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم