بارش شهابی جوزا مهمترین رویداد نجومی سال 1400 | تات


بارش شهابی جوزا یکی از پرباران ترین فصول سال است که هر ساله جمعیت زیادی را به بازدید از آن دعوت می کند. بارندگی هایی که از اواسط آذر آغاز شد و تا پایان این ماه ادامه داشت و به نظر من مهم ترین و دراماتیک ترین رویداد نجومی سال 1400 در مرز ایران بود.

در زیر چند نکته مفید برای نگاه کردن به این بارش شهابی آورده شده است که همه بدون نیاز به دانش ستاره ای می توانند برای دیدن آن برنامه ریزی کنند و دوازده دوقلو شهاب سنگی را ببینند که دور و بر یک شب شاد را در زیر می بینند. شب. دیدن.

بهترین شب برای دیدن باران های شهاب جوزا چیست؟

بارش شهابی رویدادهایی هستند که هر سال برای مدتی باز می شوند و در یک یا دو شب به اوج خود می رسند. بارش شهابی جوزا به‌عنوان یکی از درخشان‌ترین سالانه‌ها از اواسط آذر تا نزدیک پایان آذرماه به طور منظم فعال است و امسال از 22 آذر تا بامداد 23 آذر به بالاترین حد خود از عصر می‌رسد. اگر تا حد امکان به این پدیده اهمیت می دهید بد نیست بین 22 تا 23 آذر دو شب را در زیر آسمان شب بگذرانید تا شهاب های بیشتری را ببینید.

البته لازم به ذکر است که امسال در زمان بارش های زمستانی، ماه تقریباً با 70 درصد در آسمان می ماند و رصد شهاب ها را با مشکل مواجه می کند. با این حساب توصیه من این است که از عصر پنجشنبه تا صبح جمعه 16 و 19 آذرماه شهاب های دوقلو را تماشا کنید و اگر هنوز فرصت دارید برای شب 20 و 22 بهمن ماه آماده شوید.

باران های شهاب جوزا را چه رصد کنیم؟

رصدهای نجومی اغلب به وسایلی مانند تلسکوپ و دوربین دوچشمی نیاز دارند. اما بارش شهابی نیست و تنها راه رصد آن چشمان شجاعی است که تا صبح زیر آسمان می مانند و منتظر درخشش شهاب ها هستند. بنابراین، اگر می خواهید بارش شهابی را مشاهده کنید. لباس گرم، مقداری تنقلات (مخصوصاً شیرینی)، آب گرم برای شب سرد و یک حصیر یا صندلی همراه داشته باشید.

بارش شهابی جوزا را کجا ببینیم؟

برای مشاهده این پدیده مکانی را انتخاب کنید که دو عامل اصلی در آن وجود داشته باشد: اول اینکه دور از نور و روشنایی باشد. روستاهای روستایی در دل کویر ایران و مناطق کویری بدون شهر یا شهرک با قطب های زیاد بهترین انتخاب هستند. با مراجعه به سایت Lightpollutionmap.info می توانید وضعیت آلودگی نوری در بسیاری از نقاط جهان را به وضوح مشاهده کنید.

مورد دوم که شاید مهمتر از مورد اول باشد این است که پس از انتخاب یک یا چند سایت برای مانیتورینگ با کمک پیش بینی هواشناسی وضعیت آب و هوا را بررسی کنید. اگر هوای منطقه شما ابری است، رصد بارش شهابی حذف می شود و تنها چیزی که از شب تا صبح دریافت می کنید ابری است. با این حساب، بهتر است مکان ها و شب های مختلف نزدیک به سفر را انتخاب کنید، آب و هوای آن ها را بررسی کنید و انتخاب کنید که آسمان صاف کجا باشد.

دو بارش شهابی چگونه رخ می دهد؟

بیشتر بارش‌های شهابی زمانی اتفاق می‌افتند که زمین، در مدار خود به دور خورشید، از فضایی عبور می‌کند که در آن بقایای یک دنباله‌دار جمع‌آوری شده است. این اجسام تحت گرانش زمین به دام می افتند و به زمین می افتند و در اصطکاک باد می سوزند و نوری را ایجاد می کنند که ما آن را شهاب سنگ می نامیم. توجه داشته باشید که این اجرام شهاب سنگ نامیده می شوند و معمولاً به اندازه سوزن هستند. اگر این اجرام کمی بزرگ‌تر بودند، شهاب‌های درخشان‌تری تولید می‌کردند که گاهی درخشان‌تر از زهره می‌درخشیدند. این شهاب ها آذرگوی نام دارند. اگر خوش شانس باشید می توانید آذرگوی را ببینید که از ماه کامل می درخشد!

منشا بارش شهابی جمینی یک دنباله دار نیست. این بار با بقایای ستاره ای به نام Phaeton 3200 مواجه می شویم که با جو زمین در تعامل است تا شهاب ها را روشن کند. شهاب‌های جوزا کندتر از اکثر بارش‌ها هستند و این باعث می‌شود ظاهر جذاب‌تری داشته باشد.

باران های شهابی یا باران های شهابی؟

راستش ما چیزی به نام بارش شهابی نداریم و هر چه هست، بارش شهابی است. شهاب‌ها اجسامی هستند که پس از سوختن شهاب‌ها در جو زمین و تشکیل شهاب‌سنگ به زمین می‌افتند. برای یافتن شهاب‌سنگ‌ها، باید از موزه‌های شهاب‌سنگ یا سایت‌های تحقیقاتی عمومی بازدید کنید که این سنگ‌ها را در معرض دید عموم قرار داده‌اند.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances