اینتل نسل دوم تراشه های نورومورفیک Loihi را از طریق مدل سازی مغز رونمایی کرد


حدود چهار سال پیش ، اینتل قصد داشت تراشه های نورومورفیک با قابلیت ها و طراحی مغز انسان را توسعه دهد. اکنون این شرکت از نسل دوم تراشه های خود با نام Loihi 2 رونمایی کرده است که پیشرفت قابل توجهی نسبت به نسل قبلی دارد.

تراشه های نورومورفیک یا نمونه های اولیه مغز انسان به گونه ای طراحی شده اند که تا حد امکان قابلیت های هوش مصنوعی را با قابلیت های مبتنی بر هوش انسانی ارائه دهند.

اینتل ادعا می کند که تراشه Loihi 2 حدود 10 برابر سریعتر از نسخه قبلی است و این بهبود سرعت نتیجه هشت برابر تعداد سلول های عصبی مورد استفاده در آن است. در توسعه این تراشه ها ، تا آنجا که ممکن است ، تلاش شده است تا نحوه پردازش داده ها توسط مغز دنبال شود. اینتل همچنین گفت که تراشه می تواند عملکرد بهتری نسبت به نسل قبلی داشته باشد.

اینتل از فرایند 4 برای ایجاد مقداردهی اولیه این تراشه استفاده می کند ، که بهترین فرایند است. این شرکت قصد دارد تراشه های اصلی خود را تا سال 2023 تولید کند.

در فرایند Intel 4 ، منبع تغذیه بر روی چگالی بالا ، چگالی بالا ، چگالی بالا ، چگالی بالا ، چگالی بالا ، چگالی بالا ، چگالی بالا ، چگالی بالا ، چگالی بالا ، بالا قرار می گیرد چگالی ، چگالی بالا. پردازنده های Intel 4 ، پردازنده ها در یک فرایند جمع و جورتر قرار گرفته اند که می تواند با چسبیدن به مغز با میلیون ها سلول به بهبود تراشه کمک کند.

مایک دیویس ، مدیر اجرایی آزمایشگاه های اینتل ، که توسعه تراشه نسل بعدی Loihi را رهبری می کند ، می گوید تراشه های Loihi راهی عالی برای آزمایش سرعت ادراکی مانند حرکت ، صدا و حتی شنوایی است. آزمایشات مختلفی قبلاً با تراشه های Loihi روی پوست مصنوعی انجام شده است و حس لمس بهتری را به ربات می دهد.

تراشه های نورومورفیک با تراشه های مبتنی بر هوش مصنوعی متفاوت هستند. Neuromorphic یک فناوری است که بر نحوه یادگیری و پاسخ مداوم مغز متکی است و بیشتر بر پیشرفت فیزیکی مشکلات مغزی تمرکز می کند.

به نظر می رسد که Loihi 2 اینچی در گوشی ها و رایانه ها استفاده نشده است. اما به نظر می رسد تراشه ها در تحقیق و توسعه ، آزمایش فناوری و دانشگاه مورد استفاده قرار گرفته اند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances