اگر زیر 40 سال دارید ، ممکن است با مشکل بد آب و هوا مواجه شوید – زومیت


یک مطالعه جدید ناسازگاری بین دیدگاه های جهانی را آشکار می کند. اما دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی تأثیر بیشتری بر کودکان کشورهای در حال توسعه خواهد داشت. بر اساس تحقیقات انجام شده در مورد نحوه تأثیر نسل های مختلف از تغییرات آب و هوایی ، میانگین عمر کودکانی که در سال 2021 متولد شده اند حدود هفت برابر گرما ، دو برابر آتش سوزی والدین و تقریباً سه برابر شکست محصول و جاری شدن سیل است.

با توجه به نتایج موجود در مجله پژوهش گرمایش زمین و به ویژه حوادث شدید آب و هوایی ، بر زندگی جوانان و کودکان تأثیر نخواهد گذاشت.

این مطالعه جدید اولین مدل کلی پیش بینی آب و هوا و رویدادهای آب و هوایی آینده است و پیش بینی می کند که افراد گروه های سنی مختلف در سراسر جهان در معرض حوادث شدید آب و هوایی قرار خواهند گرفت. به گفته ویم تیری ، هواشناس از دانشگاه مستقل بروکسل در بلژیک که این مطالعه را رهبری می کند ، اگر آب و هوا کنترل نشود ، گرم شدن کره زمین می تواند تضعیف شود. او می گوید:

ما دریافتیم که افراد زیر 40 سال در حال حاضر با خطر بی سابقه ای در ارتباط با گرما ، آب و هوای خشک و سیل مواجه هستند. این می تواند حتی در شدیدترین شرایط رخ دهد.

این مطالعه ناسازگاری بین دیدگاه های جهانی را آشکار می کند. اما دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی می تواند تأثیر بیشتری بر کودکان کشورهای توسعه یافته داشته باشد. این تنش با وجود کاهش انتشار کربن که کشورها بر اساس توافقنامه پاریس متعهد به آن هستند ، یکسان باقی خواهد ماند. توافقنامه پاریس یک توافق بین المللی آب و هوا است که توسط بیش از 190 کشور امضا شده است.

پس از برخورد طوفان آیدا ، یک کودک قایقی را در سیل در کلن ، می سی سی پی ، 30 آگوست می کشد.

به گفته دانشمندان ، بر اساس تعهد فعلی کشورها ، 172 میلیون کودک در آفریقای سیاه در معرض 50 برابر گرمای بیشتر و 6 برابر شرایط شدید آب و هوایی قرار خواهند گرفت. در همین حال ، 53 میلیون کودک در همان گروه سنی در اروپا و آسیای مرکزی در این وضعیت قرار خواهند گرفت.

جملات دیگر:

نتایج در حال حاضر نگران کننده است ؛ اما تأثیر آن بر زندگی مردم ممکن است بیشتر از تخمین ها باشد. این به این دلیل است که دانشمندان بر وقوع حوادث شدید تمرکز می کنند ، که شامل زمان و شدت آنها نمی شود.

مطالعات متعدد نشان داده است که تغییرات آب و هوایی نه تنها باعث بروز بلایایی مانند طوفان های گرمایی ، طوفان ها و آتش سوزی ها می شود ، بلکه آنها را بدتر می کند. تیری گفت: “ما این واقعیت را در نظر نمی گیریم که گرمایش در آینده دو برابر بیشتر از امروز خواهد بود.”

دانشمندان همچنین شدت جدایی را در نظر دارند. بنابراین ، این مطالعه مشخص نمی کند که اگر این وقایع به طور همزمان اتفاق بیفتند ، نتیجه آنها چگونه بهتر خواهد بود. تیری گفت: “اینها معمولاً همزمان اتفاق می افتند.” “برای مثال به گرما و طوفان یا سیل و طوفان فکر کنید.”

بله ، دلایلی برای امیدواری وجود دارد. به گفته تیری ، اگر کشورها بتوانند انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش داده و تأثیر گرمایش زمین را محدود کنند ، می توان از برخی از خطرناک ترین تحقیقات اجتناب کرد.

جوانان با حرکت هایی مانند “جمعه به آینده” در خط مقدم تغییرات آب و هوایی قرار دارند و از دولت خواسته اند که اقدامی انجام دهد. رهبران جهان قرار است از 31 اکتبر تا 12 نوامبر در اسکاتلند ملاقات کنند تا در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در سال 2021 شرکت کنند. مذاکرات در چند هفته آینده مهم خواهد بود و این نشست باید هدف خود را کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 تعیین کند.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم