اگر زیر 40 سال دارید ، ممکن است با مشکل بد آب و هوا مواجه شوید – زومیت


یک مطالعه جدید ناسازگاری بین دیدگاه های جهانی را آشکار می کند. اما دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی تأثیر بیشتری بر کودکان کشورهای در حال توسعه خواهد داشت. بر اساس تحقیقات انجام شده در مورد نحوه تأثیر نسل های مختلف از تغییرات آب و هوایی ، میانگین عمر کودکانی که در سال 2021 متولد شده اند حدود هفت برابر گرما ، دو برابر آتش سوزی والدین و تقریباً سه برابر شکست محصول و جاری شدن سیل است.

با توجه به نتایج موجود در مجله پژوهش گرمایش زمین و به ویژه حوادث شدید آب و هوایی ، بر زندگی جوانان و کودکان تأثیر نخواهد گذاشت.

این مطالعه جدید اولین مدل کلی پیش بینی آب و هوا و رویدادهای آب و هوایی آینده است و پیش بینی می کند که افراد گروه های سنی مختلف در سراسر جهان در معرض حوادث شدید آب و هوایی قرار خواهند گرفت. به گفته ویم تیری ، هواشناس از دانشگاه مستقل بروکسل در بلژیک که این مطالعه را رهبری می کند ، اگر آب و هوا کنترل نشود ، گرم شدن کره زمین می تواند تضعیف شود. او می گوید:

ما دریافتیم که افراد زیر 40 سال در حال حاضر با خطر بی سابقه ای در ارتباط با گرما ، آب و هوای خشک و سیل مواجه هستند. این می تواند حتی در شدیدترین شرایط رخ دهد.

این مطالعه ناسازگاری بین دیدگاه های جهانی را آشکار می کند. اما دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی می تواند تأثیر بیشتری بر کودکان کشورهای توسعه یافته داشته باشد. این تنش با وجود کاهش انتشار کربن که کشورها بر اساس توافقنامه پاریس متعهد به آن هستند ، یکسان باقی خواهد ماند. توافقنامه پاریس یک توافق بین المللی آب و هوا است که توسط بیش از 190 کشور امضا شده است.

پس از برخورد طوفان آیدا ، یک کودک قایقی را در سیل در کلن ، می سی سی پی ، 30 آگوست می کشد.

به گفته دانشمندان ، بر اساس تعهد فعلی کشورها ، 172 میلیون کودک در آفریقای سیاه در معرض 50 برابر گرمای بیشتر و 6 برابر شرایط شدید آب و هوایی قرار خواهند گرفت. در همین حال ، 53 میلیون کودک در همان گروه سنی در اروپا و آسیای مرکزی در این وضعیت قرار خواهند گرفت.

جملات دیگر:

نتایج در حال حاضر نگران کننده است ؛ اما تأثیر آن بر زندگی مردم ممکن است بیشتر از تخمین ها باشد. این به این دلیل است که دانشمندان بر وقوع حوادث شدید تمرکز می کنند ، که شامل زمان و شدت آنها نمی شود.

مطالعات متعدد نشان داده است که تغییرات آب و هوایی نه تنها باعث بروز بلایایی مانند طوفان های گرمایی ، طوفان ها و آتش سوزی ها می شود ، بلکه آنها را بدتر می کند. تیری گفت: “ما این واقعیت را در نظر نمی گیریم که گرمایش در آینده دو برابر بیشتر از امروز خواهد بود.”

دانشمندان همچنین شدت جدایی را در نظر دارند. بنابراین ، این مطالعه مشخص نمی کند که اگر این وقایع به طور همزمان اتفاق بیفتند ، نتیجه آنها چگونه بهتر خواهد بود. تیری گفت: “اینها معمولاً همزمان اتفاق می افتند.” “برای مثال به گرما و طوفان یا سیل و طوفان فکر کنید.”

بله ، دلایلی برای امیدواری وجود دارد. به گفته تیری ، اگر کشورها بتوانند انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش داده و تأثیر گرمایش زمین را محدود کنند ، می توان از برخی از خطرناک ترین تحقیقات اجتناب کرد.

جوانان با حرکت هایی مانند “جمعه به آینده” در خط مقدم تغییرات آب و هوایی قرار دارند و از دولت خواسته اند که اقدامی انجام دهد. رهبران جهان قرار است از 31 اکتبر تا 12 نوامبر در اسکاتلند ملاقات کنند تا در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در سال 2021 شرکت کنند. مذاکرات در چند هفته آینده مهم خواهد بود و این نشست باید هدف خود را کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 تعیین کند.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances