افزایش حقوق چگونه خواهد بود؟


روآرو- در حالی که بودجه سال آینده برای افزایش حقوق کارکنان در یک سطح تعیین شده است، بسیاری از تحلیلگران می گویند که دولت قصد دارد حقوق کارگران را تنها 10 درصد افزایش دهد، زیرا برای این ترفیع برای تبلیغات پرداخت شده است که افزایش 55 درصدی چیزی نیست و دو برابر خواهد شد. مشکلات زندگی

به گزارش فرارو، مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی و موسسات مالی، «دولت بدون افزایش حقوق، قدرت خرید انسان را افزایش می‌دهد» بهتر از افزایش 20 درصدی حقوق و افزایش 30 درصدی حقوق است. حمیدرضا حاجی بابایی، مدیر عملیات و دارایی دولت گفت:

دولت اجازه افزایش دستمزدهای مشابه را نمی دهد

حسین راغفر اقتصاددانان نهادگرا در مصاحبه با فرارو وی با اشاره به اینکه قانون فدرال مبنی بر ممنوعیت پرداخت ها در سال آینده ادامه سیاست های نئولیبرالی بسیاری از کشورهای ایران است، گفت: این سیاست نئولیبرال است.

وی افزود: دولت فقط می‌خواهد مخارج خود را کنترل کند و استدلال می‌کند که با افزایش دستمزد کارگران و کارگران تورم بیشتر نمی‌شود، سال آینده غیرقابل استفاده است، زیرا امسال حداقل دستمزد وجود دارد. 20 درصد. “قیمت کالاها حدود 75 درصد افزایش یافته است، بنابراین این یک مشکل باورنکردنی است که توسط دولت مطرح شده است.

راغفر با بیان اینکه حقوق سال آینده باید حداقل 40 درصد افزایش یابد تا بخشی از خریدهای از دست رفته مردم جبران شود، گفت: این امر ناشی از دولت اشتباه است، تنها 900 معلم جوان در دانشکده ها در سراسر کشور و بیش از 3000 معلم هستند. پزشکان مهاجرت کرده اند بنابراین امروز مهاجرت ورود نخبگان به کشور سخت شده است و در صورت ادامه این وضعیت کشور بدون نخبگان و متخصص خواهد بود.

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا با بیان اینکه به جرأت می توان گفت در صد سال اخیر دستمزدها در ایران مورد توجه نخبگان بوده است، می نویسد: سال هاست که محدودیت های مالی بر کشور تحمیل شده است. سازمان برنامه و بودجه و بسیاری از دولت‌ها گفت: طبق گزارش دو سازمان بین‌المللی، تنها راه کنترل تورم در کشورها سوء استفاده از دستمزد است.

وی افزود: این سیاستی است که کشورهای توسعه یافته برای جذب نخبگان کشوری در حال توسعه مانند ایران برنامه ریزی می کنند، بنابراین این برنامه ها سال ها و هر ساله اجرا می شود و بیش از هزار نفر به دلیل نابرابری درآمد و فقر مهم هستند. شرایط کار.» پولی را که نخبگان به غرب آورده اند، این سیاست بدی است که سال هاست ادامه دارد و تلاش های آن روز به روز بیشتر می شود.

راغفر افزود: اگر دولت بخواهد دستمزدها را حداقل 10 درصد افزایش دهد، کارگران را در سال آینده در وضعیت بدی قرار می دهد. وی ادامه داد: دولت همواره به دنبال افزایش درآمد خود با افزایش نرخ ارز و کنترل دستمزد بوده است. . و تورم را کنترل کنید، اگر هسته اصلی اقتصاد ایران مالیات کامل پرداخت نکند، بنابراین در سال گذشته درآمد 20 بنگاه بزرگ دولتی و خصوصی حدود 250 هزار میلیارد تومان بوده است که دولت باید مالیات و یارانه پرداخت کند. برای شرکت ها برای دریافت.

وی گفت: اما دولت این کار را نمی‌کند و در مقابل با افزایش نرخ ارز جیب انسان، هزینه‌های خود را می‌پردازد، در حالی که در کشورهای دیگر مالیات فقط از درآمد دولت است و دولت مالیات می‌پردازد. کشور خود را اداره کنند، اما در ایران مالیات مناسبی برای ثروتمندان وجود ندارد و مالیات عمده ای مانند مالیات بر ثروت، مالیات بر درآمد، مالیات بر تجارت سفته بازانه و غیره وجود ندارد.

راغفر افزود: با این حال همانطور که سیستم حکومتی نئولیبرالی دنبال شده است، زندگی طبقات متوسط ​​و پایین رو به بهبودی نخواهد رفت، زیرا فقیر و ثروتمند “مردم همچنان می توانند با قلدری و بازگشت دولت از مالیات فرار کنند.” قدرت او به کارگران و کارگران می رسد و با قوانینی که اعمال می کند مردم را فقیرتر از همیشه می کند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances