آیا بعد از Omicron باید منتظر چیز دیگری باشیم؟


روآرو- اولین کووید-19 بسته جهان در 27 نوامبر 2019 در ووهان شناسایی شد. کمتر از یک ماه بعد، بسیاری از موارد ویروس ناشناخته مشاهده شد که به سرعت فراتر از ووهان گسترش یافت و به یک عفونت کروناویروس در سراسر جهان تبدیل شد. بیش از دو سال از شیوع کرونا می‌گذرد و از آن زمان تاکنون بیماری‌های زیادی رخ داده است. ما اکنون در بحبوحه شیوع جهانی Omicron هستیم و مردم از خود می پرسند: آیا به زودی شاهد پایان کووید-19 خواهیم بود؟

به گزارش فرارو، از آنجایی که مشخص شده است که omicron ها مسری تر هستند اما کمتر کشنده تر از گذشته هستند، برخی پیش بینی کرده اند که بیماری های آینده تا زمانی که گله سالم و سالم باشد به همان شکل باقی خواهند ماند. ویروس کرونا می تواند دقیقاً مانند ویروس آنفولانزا شود. یعنی مسری تر بودن، اما با ظرفیت منفی ادامه دادن. در آن زمان این بیماری جز برای نوزادان و بزرگسالان خطرناک تلقی نمی شد.

در حالی که نمی‌توانیم مطمئن باشیم که پس از پایان موج Omicron چه اتفاقی می‌افتد، این یک مشکل است که در صورت انتشار ویروس، از Omicron مسری‌تر و مسری‌تر می‌شود. بدون این توانایی، نمی تواند خود را به عنوان یک طرف نشان دهد.

سوال کلیدی این است که پس از عقب نشینی موج Omicron و بازگشت وضعیت به حالت عادی، در مورد موج بعدی چه فکر کنیم و راه حل مناسب برای حل خط چیست؟ آیا این بیمار است؟

نینا هوروویتز، کارشناس بهداشت و اپیدمیولوژیست معتقد است که پس از آن وضعیت به این معنا نیست که افراد شرکت Omicron بیمار نخواهند شد، بلکه بیماران کمتر و بیمار روانی خواهند شد و بستری شدن در بیمارستان کاهش می یابد.

هوروویتز گفت: “اولین پاسخ به Omicron ممنوعیت سفر، انزوا و انزوا برای افرادی بود که مبتلا شده اند.” با این حال، این راه حل ها برای موارد قبلی بیماری مناسب تر است.» وی افزود: این راهکارها برای حل بیماری‌های اومیکرون که با بیماری‌های قبلی تفاوت زیادی دارد، قابل اصلاح نیست.

هوروویتز معتقد است که omicron به دلیل سیستم ایمنی بدن می تواند یک واکسن برای بیماران باشد، با این حال، تکیه بر محافظت طبیعی همیشه خطرناک است زیرا ویروس مفید است. می توان آن را در هر زمان تغییر داد.

وی افزود: در مسیر پیش رو، ما باید آماده پذیرش مسیر جدیدی باشیم که از مسیر ما برمی آید. اگر بیماری بدخیم باشد، افرادی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند باید بیشتر مراقب باشند. فکر می‌کنم Omicron به ما گفته است که نمی‌توانیم زندگی افراد دارای معلولیت را کمتر از کودکان بدبخت کنیم زیرا می‌خواهیم از افرادی که در معرض بالاترین خطر ابتلا به این بیماری هستند محافظت کنیم.

با این حال، برخی گمانه زنی کرده اند که به دلیل تغییرات زیادی که Omicron دارد و با الزامات نسل دلتا همخوانی ندارد، ممکن است در آینده پدیده های دلتا مانند زیادی رخ دهد. اگر این اتفاق بیفتد، خطر بالای مرتبط با کرنش دلتا می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود.

هوروویتز گفت که درد شدیدتر می تواند دوباره گسترش یابد. با این حال، بعید است که این بیماری آسیبی مشابه ویروس دلتا ایجاد کند، زیرا بسیاری از افراد در حال حاضر نسبت به ویروس‌ها و عفونت‌های کوچک مصونیت دارند.بیشتر از Omicron.

اگرچه بدن انسان قبل از ظهور اومیکرون تنها با دو دوز نمی تواند به خوبی به ویروس دلتا پاسخ دهد، اما در حال حاضر در صورت بروز بیشتر و بیشتر بیماری های واگیردار، محافظت با سویه omicron ترکیب می شود. پیشگیری با واکسیناسیون، می‌تواند فرصت بهتری برای جلوگیری از عفونت‌های بیشتر فراهم کند.

هوروویتز گفت: “مزیت omicron این است که محافظت بهتری را برای انسان نسبت به واکسن ها فراهم می کند.” در نتیجه، ویروس هایی مانند دلتا یا آلفا نسبت به قبل از omicron کمتر احتمال دارد که باعث بیماری شدید شوند.

وی گفت: در آینده، کرونا شبیه آنفولانزا خواهد شد. من معتقدم که هر چند وقت یکبار یک نسخه جدید از SARS Quaid-2 ممکن است رخ دهد، اما فکر نمی‌کنم ما بیشتر نگران شیوع کرونا باشیم، زیرا در اکثر موارد، Quaid در محیط خوبی قرار خواهد گرفت. به عنوان یک ویروس آنفولانزا. و ماهیت مشابهی دارد. “و جای نگرانی نیست.”

منبع: جروزالم پست

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliances