آغاز دنیای مد: صدها و بیست هزار سال شواهد از طراحی مد


در فرهنگ خوب ، ما اغلب افراد را با لباس خز می بینیم ، اما هیچ مدرک تاریخی در مورد نحوه لباس پوشیدن اجداد ما وجود ندارد.

اما به تازگی ، دانشمندان توانستند یکی از اولین شواهد لباس انسان را در غاری در مراکش پیدا کنند. (البته تا به حال هیچ لباسی در این غار دیده نشده است ، اما فقط شواهد و ابزارهایی پیدا شده است که نشان می دهد مردم از آن برای تهیه لباس استفاده می کردند.)

خز ، چرم و دیگر مواد ارگانیک اغلب فراتر از زمان زنده نمی مانند – حتی بیش از صد هزار سال پیش. اما دانشمندان در غاری در مراکش شصت و دو اسکلت کشف کردند که مردم از آنها برای تهیه لباس استفاده می کنند. این روند از نود هزار تا صد و بیست هزار سال پیش شروع می شود.

این مطالعه که در مجله Science منتشر شد ، ابزارهای موجود در غار Contrebandiers در مراکش را بررسی می کند. این ابزار استخوانی به قرون وسطی برمی گردد و برای اهداف زیادی از جمله برداشتن پوست حیوانات و استفاده از چرم و چرم مورد استفاده قرار گرفته است.

اکتشافات تاریخی در غارهای کانتراباندیر 2009

امیلی هولت ، یکی از نویسندگان تحقیق در موسسه تاریخ بشر ماکس پلانک ، گفت که او ابتدا مطالعه استخوان های حیوانات را در سال 2012 آغاز کرد و به دنبال احیای رژیم اولیه انسان بود. نشان می دهد که تجهیزات می توانند با تغییر تکنولوژی تغییر کنند. سنگی ، چه تغییری در رژیم غذایی ایجاد شود یا نه.

هولت گفت: “منتظر دیدن این هستیم.” [ابزارهای استخوانی] من ندارم. “من ابتدا این نوشته را مطالعه کردم تا بتوانم با بررسی استخوان حیوانات ، تغذیه انسان را بهبود ببخشم.”

وی افزود که هنگام بررسی این استخوان های حیوانات – حدود 12000 – متوجه شد که برخی از آنها در ظاهر و ظاهر متفاوت هستند. می تواند آنها را پخته کند و روی آنها اشکال یا خط و خش ایجاد شود.

بر خلاف استخوان هایی که پس از تغذیه توسط حیوانات دور ریخته می شود ، استخوان هایی که بطور منظم توسط انسان استفاده می شود مسواک زده می شود. حتی امروزه ، برخی از کارگران چرم و شرکت ها از ابزارهای ساخته شده از استخوان استفاده می کنند که تقریباً مشابه آنچه دیده می شود ، هستند.

استخوان های موجود در گرگ ها ، گرگ ها و گربه های وحشی نشانه هایی از بریدگی را نشان می دهند که نشان می دهد پوست با استفاده از پرهای این حیوانات کنده شده است. اما علائم روی استخوان حیواناتی مانند گراز وحشی نشان می دهد که این حیوانات برای گوشت خود استفاده می شده اند.

هولت گفت: “من بیشتر نگران علائم بودم.” [موجود بر روی استخوان‌های] “من در مورد حیوانات هیجان زده هستم ، زیرا این مدل را قبلاً ندیده ام و امیدوارم مورخانی که در سایت کار می کنند هنوز به دنبال این مدل باشند.”

هولت گفت ، اگرچه ممکن است انسان از این دستگاه های اسکلتی برای مصارف دیگر استفاده کرده باشد ، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انسان های قدیم از آنها برای لباس استفاده می کرده اند.

اما پذیرفتن زمانی که افراد شروع به استفاده از لباس می کنند سخت است. مطالعات ژنتیکی روی شپش نشان می دهد که لباس و پوشاک حدود 170 هزار سال پیش در آفریقا ظاهر شد.

ممکن است انسان های اولیه مانند نئاندرتال ها که در آب و هوای سرد زندگی می کردند از لباس برای محافظت از خود در برابر سرما استفاده می کردند ، اما شواهد کمی در این باره وجود دارد.

هولت می گوید آب و هوای این منطقه شبیه به امروز بود ، حدود 20000 سال پیش ، و به نظر می رسید لباس هایی که در آن زمان استفاده می شد می تواند برای تزئین یا نمادی اضافی برای حفاظت استفاده شود.

الینور اسکری ، مورخ م Instituteسسه تاریخ بشر ماکس پلانک و یکی از محققان ، نویسنده دیگر ، می گوید: “لباس یک تحول منحصر به فرد در انسان است.”

ما از لباس برای حفظ یا محافظت از پوست خود استفاده می کنیم. “ما همچنین از لباس به عنوان مثال برای نشان دادن خودمان استفاده می کنیم.”

آثار باستانی یافت شده در غارهای امروزی به زمانی برمی گردد که شواهدی از آثار شخصی و دیگر آثار در بسیاری از اماکن تاریخی ظاهر شده است.

تا به امروز ، برخی از اولین شواهدی که نشان می دهد لباس انسان همو ساپینس است ، فسیل هایی است که به چهل و پنج تا چهل سال پیش بر می گردد و در سیبری پیدا شده است.

دکتر. مت پوپ ، متخصص نئاندرتال ها در موسسه باستان شناسی UCL ، می گوید منشأ آثار تاریخی تقریباً 120 هزار سال پیش برمی گردد.

بله ، وی اضافه کرد ، تحقیقات جدید نشان می دهد که انسان های غارنشین در غارهای کانتابراندیر ، مانند نئاندرتال ها ، این دستگاه ویژه را در منطقه فرانسه توسعه داده اند تا پوست را به پوست نرم و سخت تبدیل کنند.

وی گفت: منشاء این ابزارها از غار کنترباندیر به ما کمک می کند تا ریشه های این فناوری و تقسیم آن به گروه های مختلف مردم را در مراحل اولیه درک کنیم.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances